-4.3 C
Lutsk
Субота, 9 Грудень, 2023
Всі новини Запитання священнику Основи православ'я Публікації

ЧОМУ АРХАНГЕЛ МИХАЇЛ НАЗИВАЄТЬСЯ АРХИСТРАТИГОМ

Називаючи Архангела Михаїла Архистратигом, вказуємо на його особливе становище в ангельський світі – бути проводирем Небесного ангельського воїнства.

Про це розповів викладач Київської духовної академії протодиякон Андрій Музольф.

«Архистратиг – слово грецьке і взято з військового лексикону. Буквально воно перекладається як «головнокомандувач», тобто предводитель війська. Таким чином, називаючи Архангела Михаїла Архистратигом, ми тим самим вказуємо на його особливе становище в ангельський світі – бути проводирем Небесного ангельського воїнства», – пояснив отець Андрій.

Він звернув увагу, що говорячи про ангельське воїнство, нам не слід розуміти слово «воїнство» у звичному для нас значенні. «Саме слово «Ангел» вказує, насамперед, не на природу, а на вигляд служіння цих створених Богом істот», – додав священнослужитель.

Викладач КДАіС нагадав, що слово «Ангел» перекладається як «вісник», що вказує на призначення Ангелів – звіщати Божу волю. «Саме тому святий апостол Павло і говорить про те, що людина не багато умалена перед Ангелами (Євр. 1), тому що Ангели самі покликані до служіння великій справі порятунку людини», – сказав він.

«Те, що ангельський світ в Священному Писанні і церковному Преданні називається силою, на думку святих отців, говорить про наступне: по-перше, слово «воїнство» вказує на численність Ангелів і стрункість їх ієрархії, по-друге – слово «воїнство» відносить нас до того часу, коли і в самому ангельський світі сталася якась війна, коли перший і вищий ангел Денниця – повстав проти Бога і потягнув за собою частину інших ангелів. У відповідь на таке повстання інша частина – більша – озброїлася проти Денниці, і на чолі цієї частини Ангелів став Архангел Михаїл (чому і названий Архистратигом, тобто предводителем). І Ангели на чолі з Архистратигом Михайлом скинули Денницю і його поплічників з Небес в пекло», – пояснив протодиякон Андрій Музольф.

Джерело

Вас може зацікавити

1 травня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив всенічну у Свято-Покровському храмі напередодні неділі перед Різдвом

Редактор Головний

Що таке благодать і де її можна відчути?

Редактор Головний