12.4 C
Lutsk
Субота, 4 Травень, 2024
Всі новини Проповіді Публікації

Проповідь у день пам’яті Архистратига Михаїла та інших Небесних сил безплотних

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Сьогодні Церква Христова молитовно вшановує Архистратига Божого Михаїла та інших Небесних сил безтілесних – усіх архангелів і ангелів! Починаючи з ІV століття, християни вшановують святого Архистратига Михаїла, як Начальника небесного війська, який по Переданні Церкви вступив у бій сатаною (Люцифером) та отримав над ним перемогу. Але перед сучасним суспільством постає питання: «Чи реально існує ангельській світ? Якщо так, то для якої цілі?»

Для віруючих людей першоджерелом інформації є Священне Писання. А Біблія говорить, що  ангельській світ існує. Влучно про існування ангелів говорить апостол Павло: «Чи не всі вони є службові духи, що посилаються служити тим, які мають успадкувати спасіння?» (Євр. 1:14) Тобто, в Бога є ціла «духовна армія», які мають перед собою завдання, забезпечити здійснення Божественного плану – спасіння людських душ.

У Священному Писанні є безліч прикладів, які показують нам реальність існування ангелів. На перших сторінках Біблії описується, що після гріхопадіння Адама та Єви, коли Бог вивів їх із Едемського саду, поставив Ангела з вогняним мечем, який охороняв дорогу до дерева Життя (Бут.3:24).

Далі ми бачимо, як ангели являлися різним людям протягом усієї Біблійської історії. Коли Бог посилав свого «посланника», щоб сповіщати людям інформацію, яку важливо їм знати. Ангел Господній сповістив священику Захарії про народження Пророка і Хрестителя  Івана (Лк1:11-13); архангел Гавриїл, сповістив Діві Марії про народження від Неї Сина Божого (Лк.1:26-31); Віфлеємським пастухам з’явився ангел, сповіщаючи про народження Спасителя (Лк.2:9-11) і т.д.

Окрім цього ми бачимо, як ангели захищали людей та володіли неймовірною силою. В історії Ізраїльського народу відомий випадок, коли один ангел Господній поразив в стані Ассирійському 185 тисяч воїнів. (4Цар.19:35); пророк та псалмоспівець Давид виголошує, що Господь «Ангелам своїм звелить, щоб охороняли тебе на всіх шляхах твоїх» (Пс.90:11);  також знаємо з Євангелія, як ангел сповістив Йосифу, взяти Немовля і Матір Його та бігти в Єгипет, тим самим спастися від царя Ірода (Мф.2:13).

Пророк Ісайя, говорить про ще одну функцію небесних сил. Де Херувими, які окружають Небесний Престол, завжди оспівують Божу славу словами: «Святий, Святий, Святий Господь Саваоф! Уся земля повна слави Його!» (Іс.6:3). Апостол і євангеліст Лука описує, як численне воїнство небесне славило новонародженого Бога і виголошувало: «слава у вишніх Богові і на землі мир, в людях благовоління!» (Лк.2:13-14).

Але також зі сторінок Біблії знаємо і про ангелів, які представляють сили темряви та зла. Апостол Павло, в посланні до Ефесян, говорить, що ангели або демони, організовані в певну структуру та поділяються на чини: «наша боротьба не проти крові і плоті, а проти начальств, проти властей, проти світоправителів темряви віку цього, проти духів злоби піднебесних» (Еф.6:12).

З вище сказаного можна зробити висновок, що вся наша атмосфера наповнена та розповсюджена світом духів і ангельський світ дійсно реальний.

Існує також святоотцівська думка, що людина покликана доповнити число ангелів, які відпали від Бога. Один із класиків ХІХ століття, сказав що завжди йде війна між ангелами світла та ангелами темряви, а поле битви – серця людські.

Тому, дорогі брати та сестри, молімося до святих ангелів Божих, щоб їхнім заступництвом Бог зберігав нас, на всіх наших життєвих дорогах, щоб ангели зберігали життя наших воїнів, які захищають нашу Українську землю, допомогли перемогти зло, яке прийшло на терени Батьківщини, а найголовніше, щоби ми перемогли сили темряви та зла, і наслідували Царство Небесне, і разом з ангельським світом вічно славили Бога! Амінь.

Ієромонах Кирило (Видрич),

настоятель Свято-Казанського храму

с. Озденіж

Рожищенське благочиння

Вас може зацікавити

28 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Напередодні 7-ої Неділі після Пасхи Архіпастир очолив всенічне бдіння в Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний

Як часто можна їсти просфори?

Редактор Головний