28.5 C
Lutsk
П’ятниця, 12 Липень, 2024
Всі новини Основи православ'я

Апостол Яків: 3 поради місіонерам від брата Господа

Міцна основа, дія замість розмов і мрій, готовність йти до кінця.

Заклади фундамент

Якщо ви збираєтеся нести слово Боже в світ, то обов’язково гарненько підготуйтеся. Мова не тільки про читання Святого Письма і методичної літератури з місіонерської діяльності. В першу чергу просвіщати світлом Христовим світ може той, в кому це світло яскраво засяяло. Як цього досягти? Подивимося на апостола Якова, брата Господнього.

Святий належав до іудейської релігійної течії назореїв. Вони дотримувалися дівства, утримувалися від вина, не куштували м’яса. Загалом, по-християнськи кажучи, захищали себе від базових спокус, що «лежать під ногами» у людини. Яків часто усамітнювався для молитви в храмі – інакше як здобувати благодать Святого Духа, необхідну для спасіння і для просвіти інших? Часто апостол молився на колінах, та так, що шкіра на його ногах огрубіла.

Іншими словами, перш ніж вийти на проповідь про Христа, Яків серйозно себе підготував і в стані такого ось духовного тренування проводив все своє життя.

Дій!

Підготувавшись – дійте. Розповідайте про Христа ближнім, ведіть невеликий блог, зустрічайтеся з людьми, несіть благу звістку про Воскреслого в маси. Може бути, ваша місія спочатку здасться скромною, але це не має значення. По-перше, для Господа одна врятована душа дорожче ніж весь світ. По-друге, ви повинні робити те, що вам під силу, не надто завищуючи планку. І варто пам’ятати, що до Бога приводите не ви, як місіонер (якою б якістю і масштабами не була ваша місія), А Сам Господь через вас торкається серця ближнього. І іноді не потрібно багато слів, щоб душа ближнього почула заклик Бога. Головне – це ваш настрій, щирість, бажання служити Отцю Небесному, а не своїм амбіціям і самолюбству.

Апостол Яків не відправлявся, подібно побратимам, на проповідь в далекі країни – він залишився в Єрусалимі, де звернув тисячі юдеїв до Христа. За преданням, досить було одного слова святого, щоб людина увірувала. Всьому причиною було праведне життя самого місіонера – в його подвижництві люди чітко бачили всю красу християнської віри.

Будь вірний до смерті

Так, місіонерство – це не коучинг або приємне хобі. Звичайно, зовсім необов’язково, що проповідь Христа обернеться загибеллю! Сьогодні це виняток, і характерно лише для певних світових регіонів як даність. У країнах християнського світу такого, звичайно, немає. Проте, проповідь Спасителя, страченого за своє вчення, вимагає стійкості духу від послідовників Розіп’ятого. Як писав Іван Ільїн, «жити варто тільки тим, за що варто померти». На шляху місіонера, звичайно ж, будуть зустрічатися різні труднощі. Байдужість, незадоволене бурчання, агресія, колючі слівця, блюзнірські випади, створення перешкод, інтриги, нападки, шкідництво… треба просто рухатися вперед. З Христом і за Христом.

Юдейські начальники бачили, яким авторитетом володів апостол Яків, і, побоюючись того, що багато з народу звернуться в християнство, задумали вбити святого. Його привели на дах храму, звідки, після кількох питань (відповідаючи на які він сповідував віру в Христа, вже передчуваючи кончину) скинули вниз… Проповідник мученицько, подібно братові – Ісусу, закінчив земний шлях, увійшовши в Царство вічного життя.

Володимир Басенков

Джерело 

Вас може зацікавити

8 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Про Хрест та його значення для християн

Редактор Головний

«Слово Предстоятеля»: Чи обов’язково для досягнення доброї мети терпіти скорботи?

Редактор Головний