20 C
Lutsk
Неділя, 14 Серпень, 2022
Всі новини Календар

24 серпня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 10-та після П’ятидесятниці. Глас 8.
Успенський піст.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. архидиякона Євпла (304).

Мц. Сосани діви і з нею Гайя, папи Римського, Гавинія пресвітера, Клавдія, Максима, Препедігни, Олександра і Куфія (295-296). Прмчч. Феодора і Василія Печерських (1098). Прп. Феодора, кн. Острозького, Печерського (бл. 1483). Прп. Іоанна Святогірського, затворника (1867).

Євангельські Читання

1 Кор., 161 зач., XV, 29-38. Мф., 85 зач., XXI, 23-27.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

НА ЗАПИТАННЯ ГОСПОДА ПРО ІОАННА ПРЕДТЕЧУ АРХІЄРЕЇ ТА СТАРЦІ ДУМАЛИ: ТАК СКАЖЕМО ЧИ ТАК – ЦЕ ВСЕ ДЛЯ НАС НЕВИГІДНО, А ТОМУ ВИРІШИЛИ, ЩО КРАЩЕ ПРИКРИТИСЯ НЕЗНАННЯМ.

 

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийЦІКАВІСТЬ ЇХНЯ ЗВ’ЯЗАЛА ЇМ ЯЗИКА І НЕ ДАЛА ЗАСВІДЧИТИ ІСТИНУ. ЯКБИ ВОНИ ЛЮБИЛИ ІСТИНУ БІЛЬШЕ, АНІЖ СЕБЕ, МОВА БУЛА БИ ІНШОЮ, ІНШОЮ БУЛА БИ І СПРАВА. СВОЯ ЦІКАВІСТЬ ЗАКРИЛА ІСТИНУ І НЕ ДОПУСТИЛА ЇЇ ДО СЕРЦЯ, ЗАВАДИЛА УТВЕРДИТИСЯ ЩИРОМУ ПЕРЕКОНАННЮ ТА ЗРОБИЛА ЙОГО БАЙДУЖИМ ДО НЕЇ.

 

ТАК ЗАВЖДИ: ЕГОЇСТИЧНІ ПРАГНЕННЯ – ЦЕ ПЕРШІ ВОРОГИ ІСТИНИ. ВСІ ІНШІ ВОРОГИ ІДУТЬ ЗА НИМИ ТА ДІЮТЬ ЗА ЇХ ПОСЕРЕДНИЦТВА. ЯКЩО РОЗІБРАТИСЯ, ЯК НАРОДЖУВАЛИСЯ ВСІ ЄРЕСІ, ТО ВИЯВИТЬСЯ, ЩО САМЕ ЦЕ Є ДЖЕРЕЛОМ ЇХ УСІХ.

 

НА СЛОВАХ ІСТИНА – ЦЕ ІСТИНА, А НА ДІЛІ… ЗАВАЖАЄ ІСТИНА У ТОМУ І В ТОМУ ВІДНОШЕННЯ, ПОТРІБНО ЇЇ ПРИБРАТИ ТА ПОСТАВИТИ НА ЇЇ МІСЦЕ ПРИЙНЯТНУ ДЛЯ НАС БРЕХНЮ.

 

ВІД ЧОГО, НАПРИКЛАД, Є МАТЕРІАЛІСТИ-НІГІЛІСТИ? ВІД ТОГО, ЩО ІДЕЯ БОГА ТВОРЦЯ, ПРОМИСЛИТЕСЯ ТА СУДДІ З ІДЕЄЮ ДУХОВНОСТІ ДУШІ ЗАВАЖАЄ ЇМ ЖИТИ ШИРШЕ ЗА СВОЇМИ НАХИЛАМИ; ОТ І УСУВАЮТЬ ЇЇ.

 

ЩО НЕ ІСТИНА КЕРУЄ НІГІЛІСТАМИ, ЦЕ ВИДНО З НІКЧЕМНИХ ОСНОВ, НА ЯКІ ВОНИ СПИРАЮТЬСЯ: ЇМ БАЖАНО, ЩОБ БУЛО ВСЕ ТАК, ЯК ВОНИ ДУМАЮТЬ, А ВСЯКИЙ ПРИВИД, ЯКИЙ ВІДОБРАЖАЄ ЇХ ДУМКИ, ПОКАЗУЄТЬСЯ НИМИ СВІДКОМ ІСТИНИ.

 

ЯКБИ ВОНИ ПРОТВЕРЕЗІЛИ ХОЧ ТРОХИ, ТО ВІДРАЗУ БИ ПОБАЧИЛИ НЕПРАВДУ СВОЮ. АЛЕ СЕБЕ ШКОДА, ТОМУ Й ЗАЛИШАЮТЬСЯ ТАКИМИ, ЯКИМИ Є.

Вас може зацікавити

23 квітня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Митр. Антоній (Паканич) про те, як ми повинні ставитися один до одного під час кризи

Редактор Головний

21 квітня 2022 року – православний календар

Редактор Головний