21.4 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

9 жовтня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 19 після П’ятидесятниці. Посту немає.
Кончина апостола і євангеліста Iоанна Богослова (поч. II). Прав. Гедеона, судді Ізраїльського (XII ст. до Р. Х.). Прп. Єфрема Перекомського, Новгородського (1492). Блгв. кн. Нягу Басарабського (1521) (Румун.). Сщмчч. Афанасія Докукіна, Олександра Левитського і Димитрія Розанова пресвітерів, мчч. Іоанна Золотова і Миколая Гусєва (1937); сщмч. Володимира В’ятського пресвітера (1939). Свт. Тихона. 

Євангельські Читання

Утр.: – Ін. 21:15-25 (зач. 67). На літ.: – Ап.: Ап.: Ін. 4:12-19 (зач. 73 від полу).; Свт.: Євр. 7:26-8:2 (зач. 318).; Флп. 1:1-7 (зач. 235). Єв.: Ап.: Ін. 19:25-27,21:24-25 (зач. 61).; Свт.: Ін. 10:9-16 (зач. 36).; Лк. 4:37-44 (зач. 16).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Я є двері: хто ввійде через Мене, той спасеться” (Ін. 10, 9). Це те саме, що в іншому місці говорить Господь: “ніхто не приходить до Отця, як тільки через Мене” (Ін. 14, 6).

І ще ближче підтвердив Він те саме, коли сказав: “без Мене не можете робити нічого” (Ін. 15, 5).

Той і християнин, хто весь у Христі, і хто все, що має в собі цінного, все те від Христа має. Виправдання в нього Христове, і тіло його теж Христове. Той, хто спасається, тому спасається, що одягнений у Христа. У цьому тільки положенні він має доступ до Отця. Ми – ті, хто відпав від Бога, і за те під гнівом. Тільки тоді правда Божа відступає і милість Його простягається до нас і нас, що наближаються, приймає, коли ми наближаємося у Христі і через Христа. Печать Христова відбивається на всьому єстві християнина, і той, хто носить її, піде посеред тіні смертної і не злякається зла. Для того, щоб бути такими, ми маємо таїнства – Хрещення і Причастя, та Покаяння для тих, хто згрішив після Хрещення. Але це від імені Господа; з нашого ж боку, для прийняття їх, повинні утворитися в дусі приймальні настрої – віра, що сповідує: я загиблий і спасаюся тільки Господом Ісусом Христом; любов, що ревнує все присвячувати Господу Спасителеві, нічого не жаліючи; надія, що, нічого від себе не сподіваючись, упевнена, що не буде покинута Господом, але всіляку матиме від Нього допомогу – і внутрішню, і зовнішню – протягом усього життя, доки взята буде туди, де Він Сам.

Вас може зацікавити

Другий клас Волинської духовної семінарії здійснив паломництво монастирями Закарпаття

Редактор Головний

Клірики Волинської єпархії передали 4 тонни гуманітарної допомоги в Ізюм

Редактор Головний

У п’яту неділю Великого посту Архіпастир очолив Божественну літургію в Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний