21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Всі новини Календар

8 жовтня 2023 року – календар з повчанням

Неділя 18 після П’ятидесятниці. Посту немає.
Перенесення мощей мч. Парфенія на Галичину (1784) (перехідне святкування в Неділю після Воздвиження). Прп. Євфросинії Александрійської (V). Прмч. Пафнутія єгиптянина і з ним 546-ти мучеників (III). Прп. Євфросинії Суздальської, в миру Феодулії (1250). Кончина прп. Сергія, ігумена Радонезького, всієї Русі чудотворця (1392). Перенесення мощей свт. Германа, архієп. Казанського (1595). Прп. Досифеї затворниці, Київської (1776). Св. Миколая Розова спов., пресвітера (1941). Знайдення мощей сщмчч. Олександра Смирнова і Феодора Ремізова пресвітерів (1985).

Євангельські Читання

Утр.: – Ін. 20:1-10 (зач. 63). На літ.: – Ап.: 2Кор. 9:6-11 (зач. 188).; Прп.: Гал. 5:23-6:2 (зач. 213). Єв.: Лк. 5:1-11 (зач. 17 про дивовижну ловитву риби).; Прп.: Лк. 6:17-23 (зач. 24).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Цілу ніч трудилися рибалки і нічого не спіймали; але коли Господь увійшов у їхній човен і після проповіді велів закинути сіть, спіймалося стільки, що витягнути не могли і сіть прорвалася. Це образ усякої праці без допомоги Божої, і праці з допомогою Божою. Поки одна людина трудиться, і одними своїми силами хоче чогось досягти – все з рук валиться; коли наблизиться до неї Господь, – звідки потече добро за добром. У духовно-моральному відношенні неможливість успіху без Господа відчутно помітна: “без Мене не можете робити нічого” (Ін.15:5) – сказав Господь.

 

І цей закон діє у всякому. Як гілка, якщо не зрощена з деревом, не тільки плоду не приносить, але, висихаючи, і живність втрачає, так і люди, якщо не перебувають у живому спілкуванні з Господом, плодів правди, цінних для життя вічного, приносити не можуть. Добро якесь і буває в них іноді, тільки на вигляд добро, а по суті недоброякісне; як лісове яблуко і червоне буває на вигляд, а спробуй – кисле. І в зовнішньому, життєвому відношенні теж відчутно видно: б’ється, б’ється інший, і все безрезультатно. Коли ж зійде благословення Боже, – звідки що береться. Уважні до себе і до шляхів життя на досвіді знають ці істини.

Вас може зацікавити

Співаючи у храмі, не можна забувати про молитву

Редактор Головний

Великий піст: про його сенс і плоди (+календар харчування)

Редактор Головний

14 травня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний