Седмиця 17-а після П’ятидесятниці. Глас 7. День пісний. |
Дозволяється їжа з олією.
|
Кончина апостола і євангеліста Іоанна Богослова (початок II). Свт. Тихона, патріарха Московського и всієї Русі (прославлення 1989).
Прав. Гедеона, судді Ізраїльського (XIV до Р.Х.). Блгв. кн. Нягу Басарабського (1521) (Рум.). Прп. Єфрема Перекомського, Новгородського (1492).
Сщмч. Афанасія, Олександра і Димитрія пресвітерів, мчч. Іоанна та Миколая (1937). Сщмч. Володимира пресвітера (1939).
Євангельські Читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
СИНАМ ШЛЮБНИМ НЕПРИСТОЙНО ПОСТИТИ ПОКИ З НИМИ ЖЕНИХ, СКАЗАВ ГОСПОДЬ, І ТИМ ПРОРІК ЗАКОН, ЩО І В ЧЕСНОТАХ ВСЬОМУ СВОЄмісце та час.
І це до того невідкладно, що справа невчасна та недоречна втрачає свою добротність зовсім або частину. У природі зовнішній Господь усе влаштував мірою, вагою та числом; хоче, щоб і в моральному порядку було благопристойно та за чином.
Внутрішня благопристойність складає поєднання кожної чесноти в сукупності або є гармонією чеснот, щоб ніяка не видавалася без потреби, а всі були у строю, як голоси в хорі.
Зовнішня благопристойність кожній справі дає свої місця та час. Коли все це влаштовується, як потрібно, тоді відбувається те ж, що красиву особу одягнути в прекрасний одяг. Доброчесність благовидна, і внутрішньо і зовнішньо, є люб’язною; а робить її такою християнська розсудливість у старців – міркування, що набувається досвідом, здоровим обговорення житій святих при світлі слова Божого.