16.9 C
Lutsk
Середа, 22 Травень, 2024
Календар

9 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 17-а після П’ятидесятниці. Глас 7.
День пісний.
Дозволяється їжа з олією.

Совершается всенощное бдениеКончина апостола і євангеліста Іоанна Богослова (початок II). Совершается служба с полиелеемСвт. Тихона, патріарха Московського и всієї Русі (прославлення 1989).

Прав. Гедеона, судді Ізраїльського (XIV до Р.Х.). Блгв. кн. Нягу Басарабського (1521) (Рум.). Прп. Єфрема Перекомського, Новгородського (1492).

Сщмч. Афанасія, Олександра і Димитрія пресвітерів, мчч. Іоанна та Миколая (1937). Сщмч. Володимира пресвітера (1939).

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 67 зач., XXI, 15-25. Літ. – Ап.: 1 Ін., 73 зач. (від полу́), IV, 12-19. Ін., 61 зач., XIX, 25-27; XXI, 24-25.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СИНАМ ШЛЮБНИМ НЕПРИСТОЙНО ПОСТИТИ ПОКИ З НИМИ ЖЕНИХ, СКАЗАВ ГОСПОДЬ, І ТИМ  ПРОРІК ЗАКОН, ЩО І В ЧЕСНОТАХ ВСЬОМУ СВОЄмісце та час.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

І це до того невідкладно, що справа невчасна та недоречна втрачає свою добротність зовсім або частину. У природі зовнішній Господь усе влаштував мірою, вагою та числом; хоче, щоб і в моральному порядку було благопристойно та за чином.

 

Внутрішня благопристойність складає поєднання кожної чесноти в сукупності або є гармонією чеснот, щоб ніяка не видавалася без потреби, а всі були у строю, як голоси в хорі.

 

Зовнішня благопристойність кожній справі дає свої місця та час. Коли все це влаштовується, як потрібно, тоді відбувається те ж, що красиву особу одягнути в прекрасний одяг. Доброчесність благовидна, і внутрішньо і зовнішньо, є люб’язною; а робить її такою християнська розсудливість у старців – міркування, що набувається досвідом, здоровим обговорення житій святих при світлі слова Божого.

Вас може зацікавити

25 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

23 вересня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

14 липня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний