8.3 C
Lutsk
Четвер, 5 Жовтень, 2023
Всі новини Календар

30 вересня 2022 року – календар з повчанням

Мцц. Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії (близько 137).

Мцц. Феодотії (близько 230) та Агафоклії. Мучеників 156-ти: Пелія та Ніла, єпископів Єгипетських, Зінона пресвітера, Патермуфія, Іллі та інших (310). Свт. Іоакима, патр. Александрійського (1567). Прмчч. Павла, Феодосія, Никодима та Серафима (1918); прмц. Ірини (1931); мч. Іоанна (1941), прмц. Олександри (1943).

Царгородської (1071) і Макаріївської (1442) ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Єф., 217 зач., І, 7-17. Мк., 32 зач., VIII, 1-10.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

НАСИТИВШИ ЧОТИРИ ТИСЯЧІ СІМОМА ХЛІБАМИ, ГОСПОДЬ “ВІДРАЗУ ВВІЙШОВ У ЧОВЕН, ПРИБУВ ДО ЗЕМЛІ ДАЛМАНУТСЬКОЇ”, ЯК НІБИ НІЧОГО ОСОБЛИВОГО НЕ БУЛО ЗРОБЛЕНО. ТАКИМ Є ІСТИННЕ ДОБРОДІЯННЯ – РОБИТИ І РОБИТИ, НЕ ЗВЕРТАЮЧИ УВАГИ НА ЗРОБЛЕНЕ.

 

У ТИХ, ХТО ВИКОНУЄ ДОБРІ СПРАВИ, ЦЕ БУВАЄ ЯК НІБИ ПРИРОДНО. ЯК БОГАТИР ПІДНІМЕ ВЕЛИКІ ТЯЖКОСТІ, ТО НЕ ПОМІЧАЄ ТОГО, А МАЛОСИЛЬНИЙ, І МАЛУ ТЯЖКІСТЬ ПІДНЯВШИ, НЕ МОЖЕ ЦЬОГО ЗАБУТИ; ТАК СИЛЬНИЙ ДОБРОТОЮ ВСЯКЕ ДОБРЕ РОБИТЬ БЕЗ ЗУСИЛЬ, ТІЛЬКИ БИ ВИПАДОК; А УБОГИЙ ДОБРОТОЮ БЕЗ НАПРУГИ НЕ МОЖЕ ОБІЙТИСЯ: ВОНО І ПАМ’ЯТНЕ ЙОМУ, І ВСІ НА НЬОГО ПОГЛЯДУЮТЬ, ВСІ ОГЛЯДАЮТЬСЯ.

 

ДОБРЕ СЕРЦЕ БАЖАЄ ДОБРОДІЯННЯ, І НЕ БУВАЄ ДОСТАТНЬО, КОЛИ НЕ НАРОБИТЬ ДОБРА ДОСТАТНЬО, ЯК НЕ БУВАЄ СИТА ЛЮДИНА, ПОКИ НЕ НАЇСТЬСЯ. ЯК ТУТ, ПОКИ ВІДЧУВАЄТЬСЯ ГОЛОД, ПОМ’ЯТАЄТЬСЯ ОБІД, А КОЛИ ГОЛОД ВГАМОВУЄШ, ТО ВСЕ ЗАБУВАЄТЬСЯ. ТАК І В ІСТИНО ДОБРОГО ПАМ’ЯТАЄТЬСЯ ДОБРЕ ДІЛО, ПОКИ ЩЕ НЕ ЗРОБЛЕНО, А КОЛИ ЗРОБЛЕНО, ТО І ЗАБУВАЄТЬСЯ.

Вас може зацікавити

У Неділю після Богоявлення архієпископ Нафанаїл освятив розпис храму у Великій Яблуньці. ФОТО

Редактор Головний

1 травня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У Неділю 10-ту після П’ятидесятниці Архіпастир звершив Божественну літургію у Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний