19.3 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

9 травня 2023 року – календар з повчанням

Седмиця 4 після Пасхи. Посту немає.
Сщмч. Василія, єп. Амасійського (близько 322). Прав. Глафіри діви (322). Прп. Іоанникія Девиченського (ХIII) (Серб.). Свт. Стефана, єп. Великопермського (1396). Сщмч. Іоанна Панкова пресвітера та чад його мчч. Миколая і Петра (1918).

Поминання спочилих воїнів.

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Діян. 10:21-33 (зач. 25). Єв.: Ін. 7:1-13 (зач. 25).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Вас світ не може ненавидіти, а Мене ненавидить, бо Я свідчу про нього, що діла його злі” (Ін.7:7). Це сказав Господь не учням, а учням пророкував потім, що і їх світ буде ненавидіти і гнати, бо Він вилучив їх зі світу. Тому помічайте, на що звертається ненависть світу, і дізнаєтеся, де частина Христова; на що більше повстає світ, то більше є Христове, ближче до Нього, більш співзвучне з духом Його. Це зовнішній покажчик, але для зовнішніх і цього достатньо.

 

Світ сам не діє, а розпалюється на діла князем своїм – сатаною, діла якого зруйнував Господь і продовжує руйнувати у віруючих і через віруючих. Прямо Господу він нічого не може зробити; саме тому лють свою звертає він на віруючих у Нього, щоб через докучання їм дошкулити Господу. І тут не прямо діє, але через органи свої, що складають світ. Це не означає, що він сильний; не бійтеся його, але скоріше дерзайте, бо Господь переміг світ і князя його. Хто сам не піддається, тому він нічого не в змозі зробити.

Вас може зацікавити

13 липня – день пам’яті Волинської ікони Божої Матері

Редактор Головний

12 травня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

13 грудня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний