21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Всі новини Календар

14 січня 2023 року – календар з повчанням

ОБРІЗАННЯ ГОСПОДА БОГА І СПАСА НАШОГО ІІСУСА ХРИСТА. Свт. Василія Великого, архієп. Кесарії Каппадокійської (379).

Мч. Василія Анкірського (близько 362). Прав. Емілії, матері свт. Василія Великого (IV). Свт. Афанасія, єп. Полтавського і Мгарського, чудотворця (1801). Прмч. Єремії (Леонова) (1918); сщмчч. Платона (Кульбуша), єп. Ревельського, і з ним Михаїла Блейве і Миколая Бежаницького пресвітерів (1919); сщмчч. Олександра (Трапіцина), архієп. Самарського, і з ним Іоанна Сульдина, Олександра Органова, Іоанна Смирнова, Олександра Іванова, В’ячеслава Інфантова, Василія Вітевського і Якова Алфьорова пресвітерів (1938).

Літургія свт. Василія Великого.

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 36 зач., Х, 9-16. Літ. – Обрізанню: Кол., 254 зач., II, 8-12. Лк., 6 зач., II, 20-21, 40-52. Суботи перед Богоявленням (під зачало): 1 Тим., 284 зач., III, 14 – IV, 5. Мф., 5 зач., III, 1-11. Свт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

Літургія св. Василія Великого.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ОСКІЛЬКИ НОВИЙ РІК Є ПОЧАТКОМ ДНІВ РОКУ, ТО В ДЕНЬ ЦЕЙ НАЛЕЖИТЬ НАБРАТИ В ДУШУ ТАКИХ ПОМИСЛІВ, ПОЧУТТІВ ТА НАСТРОЇВ, ЯКІ МОГЛИ БИ, ЯК І ГОДИТЬСЯ ХРИСТИЯНИНУ, ЗАПРАВЛЯТИ ВСІМ ПОРЯДКОМ СПРАВ ЙОГО ПРОТЯГОМ РОКУ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЦЕ МИ ТОДІ Ж ВІДРАЗУ ЗНАЙДЕМО, ЯК ТІЛЬКИ ВІЗЬМЕМО У ДУМКУ, ЩО Є НОВИЙ РІК І В ДУХОВНОМУ ЖИТТІ. У ДУХОВНОМУ ЖИТТІ НОВИЙ РІК Є, КОЛИ ХТОСЬ З ТИХ, ХТО ЖИВЕ У НЕЗАДОВОЛЕННІ, ПОЧИНАЄ РЕВНО ПРАЦЮВАТИ ТА ДУМАТИ ПРО СПАСІННЯ І ДОГОДЖАННЯ БОГУ: БО КОЛИ ХТО ЗВАЖУЄТЬСЯ НА ЦЕ, ТОДІ Й У НЬОГО ВСЕРЕДИНІ ТА ЗОВНІ ВСЕ ПЕРЕЛАШТОВУЄТЬСЯ ЗАНОВО ТА НА НОВИЙ ЛАД, – СТАРЕ ВІДХОДИТЬ І ВСЕ БУВАЄ ПО-НОВОМУ.

 

ЯКЩО У ТЕБЕ Є ЦЕ, – ПОНОВИ; А ЯКЩО НЕМАЄ – ВІДТВОРИ – І БУДЕ У ТЕБЕ НОВИЙ РІК. ДЛЯ ЦЬОГО Ж ПІДІЙДЕ І ГІДНЕ СВЯТКУВАННЯ ОБРІЗАННЯ ГОСПОДНЬОГО ТА ПАМ’ЯТІ СВ. ВАСИЛІЯ ВЕЛИКОГО. СУТНІСТЬ СКАЗАНОГО ПРО ЗМІНИ ПОЛЯГАЄ У ТОМУ, ЩО ЛЮДИНА ПОЧИНАЄ З ЦЬОГО МОМЕНТУ ЖИТИ ЛИШЕ ДЛЯ БОГА ЗАДЛЯ СВОГО СПАСІННЯ, ТОДІ ЯК ПЕРЕД ТИМ ЖИЛА ЛИШЕ ДЛЯ СЕБЕ, ГОТУЮЧИ СЕБЕ НА ЗАГИБЕЛЬ.

 

ТУТ ПОКИДАЄ ВОНА ПОПЕРЕДНІ ЗВИЧКИ, ВСІ УТІХИ ТА ВСЕ, У ЧОМУ ЗНАХОДИЛА ЗАДОВОЛЕННЯ; ВІДСІКАЄ ПРИСТРАСТІ ТА ПОХОТНІ НАСТРОЇ ТА СПРИЙМАЄ СПРАВИ СТРОГОГО САМОВІДРЕЧЕННЯ. А ТАКІ ЗМІНИ ТОЧНО Є ТИМ, ЧИМ ЗА АПОСТОЛОМ МАЄ БУТИ ОБРІЗАННЯ СЕРЦЯ, ПРО ЯКЕ НАГАДУЄ ТА ДО ЯКОГО ЗОБОВ’ЯЗУЄ НАС СВЯТКУВАННЯ ОБРІЗАННЯ ГОСПОДНЬОГО, І ПРИКЛАДОМ ЯКОГО Є СВ. ВАСИЛІЙ ВЕЛИКИЙ.

 

ТАК УСІ ПРЕДМЕТИ, ЯКІ ТІСНЯТЬСЯ У СВІДОМОСТІ, В НОВИЙ РІК СХОДЯТЬСЯ У ОДНОМУ – ЦЕ ВНУТРІШНЄ ОНОВЛЕННЯ НАШЕ ЧЕРЕЗ ОБРІЗАННЯ СЕРЦЯ. ЯКЩО БЛАГОСЛОВИТЬ ГОСПОДЬ КОМУ НАЛАШТУВАТИСЯ У НОВИЙ РІК САМЕ ТАКИМ ЧИНОМ, ТОБТО НЕ ТІЛЬКИ ПОДУМАТИ ТАК, А Й У ЖИТТІ ЦЕ ВСЕ ЗАПРОВАДИТИ, ТОЙ НАЙДОСКОНАЛІШИМ ЧИНОМ ВІДСВЯТКУЄ ПО-ХРИСТИЯНСЬКИ НОВИЙ РІК ТА ПРИГОТУЄТЬСЯ ДО ХРИСТИЯНСЬКОГО ПРОВЕДЕННЯ ВСЬОГО РОКУ. НАСТУПНОГО РОКУ ЙОМУ ТРЕБА БУДЕ ТІЛЬКИ ПОНОВИТИ ТА ОЖИВИТИ ВСЕ ТЕ, ЩО БУЛО СПРИЙНЯТЕ НИНІ.

Вас може зацікавити

Напередодні дня пам’яті апостолів Петра і Павла архієпископ Нафанаїл звершив Всенічне бдіння. ФОТО

Редактор Головний

25 грудня – день пам’яті святителя Спиридона Триміфунського

Редактор Головний

Як жити за Євангелієм

Редактор Головний