1.3 C
Lutsk
Середа, 6 Грудень, 2023
Всі новини Календар

14 січня 2023 року – календар з повчанням

ОБРІЗАННЯ ГОСПОДА БОГА І СПАСА НАШОГО ІІСУСА ХРИСТА. Свт. Василія Великого, архієп. Кесарії Каппадокійської (379).

Мч. Василія Анкірського (близько 362). Прав. Емілії, матері свт. Василія Великого (IV). Свт. Афанасія, єп. Полтавського і Мгарського, чудотворця (1801). Прмч. Єремії (Леонова) (1918); сщмчч. Платона (Кульбуша), єп. Ревельського, і з ним Михаїла Блейве і Миколая Бежаницького пресвітерів (1919); сщмчч. Олександра (Трапіцина), архієп. Самарського, і з ним Іоанна Сульдина, Олександра Органова, Іоанна Смирнова, Олександра Іванова, В’ячеслава Інфантова, Василія Вітевського і Якова Алфьорова пресвітерів (1938).

Літургія свт. Василія Великого.

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 36 зач., Х, 9-16. Літ. – Обрізанню: Кол., 254 зач., II, 8-12. Лк., 6 зач., II, 20-21, 40-52. Суботи перед Богоявленням (під зачало): 1 Тим., 284 зач., III, 14 – IV, 5. Мф., 5 зач., III, 1-11. Свт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

Літургія св. Василія Великого.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ОСКІЛЬКИ НОВИЙ РІК Є ПОЧАТКОМ ДНІВ РОКУ, ТО В ДЕНЬ ЦЕЙ НАЛЕЖИТЬ НАБРАТИ В ДУШУ ТАКИХ ПОМИСЛІВ, ПОЧУТТІВ ТА НАСТРОЇВ, ЯКІ МОГЛИ БИ, ЯК І ГОДИТЬСЯ ХРИСТИЯНИНУ, ЗАПРАВЛЯТИ ВСІМ ПОРЯДКОМ СПРАВ ЙОГО ПРОТЯГОМ РОКУ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЦЕ МИ ТОДІ Ж ВІДРАЗУ ЗНАЙДЕМО, ЯК ТІЛЬКИ ВІЗЬМЕМО У ДУМКУ, ЩО Є НОВИЙ РІК І В ДУХОВНОМУ ЖИТТІ. У ДУХОВНОМУ ЖИТТІ НОВИЙ РІК Є, КОЛИ ХТОСЬ З ТИХ, ХТО ЖИВЕ У НЕЗАДОВОЛЕННІ, ПОЧИНАЄ РЕВНО ПРАЦЮВАТИ ТА ДУМАТИ ПРО СПАСІННЯ І ДОГОДЖАННЯ БОГУ: БО КОЛИ ХТО ЗВАЖУЄТЬСЯ НА ЦЕ, ТОДІ Й У НЬОГО ВСЕРЕДИНІ ТА ЗОВНІ ВСЕ ПЕРЕЛАШТОВУЄТЬСЯ ЗАНОВО ТА НА НОВИЙ ЛАД, – СТАРЕ ВІДХОДИТЬ І ВСЕ БУВАЄ ПО-НОВОМУ.

 

ЯКЩО У ТЕБЕ Є ЦЕ, – ПОНОВИ; А ЯКЩО НЕМАЄ – ВІДТВОРИ – І БУДЕ У ТЕБЕ НОВИЙ РІК. ДЛЯ ЦЬОГО Ж ПІДІЙДЕ І ГІДНЕ СВЯТКУВАННЯ ОБРІЗАННЯ ГОСПОДНЬОГО ТА ПАМ’ЯТІ СВ. ВАСИЛІЯ ВЕЛИКОГО. СУТНІСТЬ СКАЗАНОГО ПРО ЗМІНИ ПОЛЯГАЄ У ТОМУ, ЩО ЛЮДИНА ПОЧИНАЄ З ЦЬОГО МОМЕНТУ ЖИТИ ЛИШЕ ДЛЯ БОГА ЗАДЛЯ СВОГО СПАСІННЯ, ТОДІ ЯК ПЕРЕД ТИМ ЖИЛА ЛИШЕ ДЛЯ СЕБЕ, ГОТУЮЧИ СЕБЕ НА ЗАГИБЕЛЬ.

 

ТУТ ПОКИДАЄ ВОНА ПОПЕРЕДНІ ЗВИЧКИ, ВСІ УТІХИ ТА ВСЕ, У ЧОМУ ЗНАХОДИЛА ЗАДОВОЛЕННЯ; ВІДСІКАЄ ПРИСТРАСТІ ТА ПОХОТНІ НАСТРОЇ ТА СПРИЙМАЄ СПРАВИ СТРОГОГО САМОВІДРЕЧЕННЯ. А ТАКІ ЗМІНИ ТОЧНО Є ТИМ, ЧИМ ЗА АПОСТОЛОМ МАЄ БУТИ ОБРІЗАННЯ СЕРЦЯ, ПРО ЯКЕ НАГАДУЄ ТА ДО ЯКОГО ЗОБОВ’ЯЗУЄ НАС СВЯТКУВАННЯ ОБРІЗАННЯ ГОСПОДНЬОГО, І ПРИКЛАДОМ ЯКОГО Є СВ. ВАСИЛІЙ ВЕЛИКИЙ.

 

ТАК УСІ ПРЕДМЕТИ, ЯКІ ТІСНЯТЬСЯ У СВІДОМОСТІ, В НОВИЙ РІК СХОДЯТЬСЯ У ОДНОМУ – ЦЕ ВНУТРІШНЄ ОНОВЛЕННЯ НАШЕ ЧЕРЕЗ ОБРІЗАННЯ СЕРЦЯ. ЯКЩО БЛАГОСЛОВИТЬ ГОСПОДЬ КОМУ НАЛАШТУВАТИСЯ У НОВИЙ РІК САМЕ ТАКИМ ЧИНОМ, ТОБТО НЕ ТІЛЬКИ ПОДУМАТИ ТАК, А Й У ЖИТТІ ЦЕ ВСЕ ЗАПРОВАДИТИ, ТОЙ НАЙДОСКОНАЛІШИМ ЧИНОМ ВІДСВЯТКУЄ ПО-ХРИСТИЯНСЬКИ НОВИЙ РІК ТА ПРИГОТУЄТЬСЯ ДО ХРИСТИЯНСЬКОГО ПРОВЕДЕННЯ ВСЬОГО РОКУ. НАСТУПНОГО РОКУ ЙОМУ ТРЕБА БУДЕ ТІЛЬКИ ПОНОВИТИ ТА ОЖИВИТИ ВСЕ ТЕ, ЩО БУЛО СПРИЙНЯТЕ НИНІ.

Вас може зацікавити

1 січня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

20 січня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Історія про те, як Силуан Афонський повірив у Бога

Редактор Головний