0.6 C
Lutsk
Вівторок, 7 Лютий, 2023
Всі новини Календар

9 січня 2023 року – православний календар

Ап. первомч. і архідиякона Стефана (34). Прп. Феодора Начертанного, спов. (близько 840). Свт. Феодора, архієп. Константинопольського (близько 686). Прп. Воніфатія Феофаніївського, Київського (1871). Сщмч. Тихона (Никанорова), архієп. Воронезького (1919). Мц. Антоніни Брянських (1938).

Євангельські Читання

Євр., 329 зач., XI, 17-23, 27-31. Мк., 48 зач., Х, 46-52. Первомч.: Діян., 17 зач., VI, 8-15; VII, 1-5, 47-60. Мф., 87 зач., XXI, 33-42.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СЛІПЕЦЬ ІЄРИХОНСЬКИЙ, ДІЗНАВШИСЬ, ЩО ГОСПОДЬ ПРОХОДИТЬ ПОВЗ НЬОГО, ПІДНІС ГОЛОС СВІЙ. КРИК ЙОГО ДІЙШОВ ДО ГОСПОДА; НІЩО, ЩО ОТОЧУВАЛО ГОСПОДА, НЕ МОГЛО ЗАВАДИТИО ПОЧУТИ ЦЕ, І ГОСПОДЬ, ПОКЛИКАВШИ СЛІПЦЯ, ПОВЕРНУ ЙОМУ ЗІР.

 

І ПОВСЯКЧАС І НА ВСЯКОМУ МІСЦІ ГОСПОДЬ НЕ МИМОХОДИТЬ ТІЛЬКИ, ВІН ВСІМ СВІТОМ ПРАВИТЬ. ЯКЩО ДУМАТИ З ЛЮДСЬКОЇ ТОЧКИ ЗОРУ, ТО ЦЕ ЗНАЧИТЬ, ЩО У НЬОГО БАГАТО ТУРБОТ; ДО ТОГО Ж І СОНМИ АНГЕЛІВ ОТОЧУЮТЬ ЙОГО ЗІ СВОЇМИ СЛАВОСЛІВ’ЯМИ. АЛЕ ЯКЩО ТИ ЗУМІЄШ ПІДНЕСТИ ГОЛОС СВІЙ, ПОДІБНО ІЄРИХОНСЬКОМУ СЛІПЦЮ, НІЩО НЕ ЗАВАДИТЬ ЙОМУ ДІЙТИ ДО ГОСПОДА; ВІН ПОЧУЄ ТА ВИКОНАЄ ПРОХАННЯ ТВОЄ.

 

ЗУМІЙ ПІДВИЩИТИ ГОЛОС У МІРУ ТОГО, ЯК ГОСПОДЬ ЗМОЖЕ ПОЧУТИ, І ВІДРАЗУ Ж ВСЕ ОТРИМАЄШ. ЯКА Ж ЦЯ МІРА? ВІРА, УПОВАННЯ, ВІДДАНІСТЬ ВОЛІ БОЖІЙ. АЛЕ І ЦІ МІРИ МАЮТЬ СВОЇ МІРИ. ЯКІ Ж ПОВИННІ БУТИ ЦІ МІРИ? ЗАПИТАЙ У ТОГО, ХТО МОЛИВСЯ ТА ОТРИМУВАВ ТЕ, ПРО ЩО ПРОСИВ; ВІН СКАЖЕ ТОБІ: “МОЛИВСЯ Я ПРО ТЕ Й ОТРИМУВАВ ТЕ, ПРО ЩО ПРОСИВ; ТЕПЕР МЕНІ ТРЕБА ІНШЕ, МОЛЮСЬ І НЕ ОТРИМУЮ, І ЗНАЮ ЧОМУ: ТОМУ ЩО НІЯК НЕ МОЖУ ВВІЙТИ У ТУ МІРУ МОЛИТВИ, ЯКА БУЛА У МЕНЕ РАНІШЕ”.

 

ВИХОДИТЬ, ЩО МІРУ ЦЮ НЕ МОЖНА ВИЗНАЧИТИ З БУКВАЛЬНОЮ ТОЧНІСТЮ. ОДНЕ ТІЛЬКИ ВИЗНАЧЕНО ТОЧНО, ЩО СПРАВА ЗА НАМИ, А НЕ ЗА ГОСПОДОМ. ЯК ТІЛЬКИ ДІЙДЕШ ДО ЗДАТНОСТІ ПРИЙНЯТИ, НЕОДМІННО ОТРИМАЄШ.

Вас може зацікавити

15 серпня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У Волинській духовній семінарії підбили результати вступної кампанії 2021

Редактор Головний

Напередодні неділі 3-ої після П’ятидесятниці керуючий єпархією звершив всенічне бдіння

Редактор Головний