6.8 C
Lutsk
Середа, 21 Лютий, 2024
Всі новини УПЦ

Предстоятель УПЦ закликав молитися за людей, від яких сьогодні залежить доля Києво-Печерської Лаври

Молимося, щоб Божа Мати розсіяла ворожі хмари і Лавра залишилася в нашій Церкві.

Про це Митрополит Онуфрій сказав у проповіді.

Блаженніший нагадав, що в Суботу Акафіста Церква дякує Божій Матері за те, що Вона колись заступилася за місто Константинополь.

«Було таке в історії, коли Константинополь дуже страждав від неприятеля, і ніхто не зміг йому допомогти, і він не чекав ні від кого допомоги. Тоді люди звернулися по допомогу до Божої Матері. Звершували Всенічне бдіння, читали акафіст “Радуйся, Невесто Неневестна“. І коли вони закінчили молитву, то побачили диво: ворожий флот, що насувався з моря, був розбитий бурею, вороги загинули, а Константинополь залишився», – розповів Архипастир.

Предстоятель провів паралель: сьогодні вороги беруть в облогу не Константинополь, а Святу Лавру, над якою згустилися ворожі хмари.

«Молимося, щоб Божа Мати розсіяла ці хмари, щоб Лавра залишилася в нашій Церкві, щоб ми могли молитися за Україну, за президента, за весь народ і за весь світ. Тому що монахи – це люди, які моляться за весь світ, тому що світ – це одна велика сім’я, яку Бог створив, і яку гріх розділив. Але Бог хоче, щоб всі – у різних кінцях світу – любили одне одного. Щоб згадати, що ми діти Божі, щоб перебували в любові до Бога і один до одног», – сказав Блаженніший.

Митрополит Онуфрій закликав віруючих до молитви про тих, від кого сьогодні залежить майбутнє Лаври, щоб вони врозумилися й залишили в обителі тих монахів і ченців, які присвятили себе, свої життя на вівтар Церкви, в якій вони прославляють Бога і моляться за весь світ.

Вас може зацікавити

У день Різдва Христового архієп. Нафанаїл очолив святкове богослужіння у кафедральному соборі

Редактор Головний

24 листопада 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

30 липня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний