18.3 C
Lutsk
Четвер, 11 Серпень, 2022
Всі новини Календар

9 липня 2022 року – календар з повчанням

Тихвінської ікони Божої Матері (1383). Прп. Давида Солунського (близько 540).

Прп. Іоанна, єп. Готфського (VIII). Свт. Діонісія, архієп. Суздальського (1385). Знайдення мощей прп. Тихона Луховського, Костромського (1569). Сщмч. Георгія пресвітера (1918). Перенесення мощей прп. Ніла Столобенського (1995).

Нямецької (1399), Седмиєзерної (ХVII), Ліддської (Римської) (I) та Тихвінської Львівської «Сльозоточивої» ікон Божої Матері. Бежівської та Дубовицької (XVI), «Не ридай Мене, Мати» (XIX) ікон Божої Матері (перехідні святкування в 10-ту п’ятницю після Пасхи).

Євангельські читання

Утр. – Лк., 4 зач., I, 39-49, 56. Літ. – Богородиці: Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28. Ряд.: Рим., 92 зач., VI, 11-17. Мф., 26 зач., VIII, 14-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ОДНОМУ ІЗ ТИХ ХТО ХОТІВ ЙТИ ВСЛІД ЗА ГОСПОДОМ ВІН СКАЗАВ: ” СИН ЛЮДСЬКИЙ НЕМАЄ, ДЕ ГОЛОВИ СХИЛИТИ”, А ІНШОМУ, КОТРИЙ ХОТІВ СПОЧАТКУ ПОХОРОНИТИ СВОГО БАТЬКА, СКАЗАВ: ЗАЛИШ МЕРТВОГО; ЙОГО ПОХОВАЮТЬ ІНШІ, А ТИ ЙДИ ЗА МНОЮ.

 

ЦЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО ТІ ХТО ХОЧЕ ЙТИ ЗА ГОСПОДОМ, ТІ НЕ ПОВИННІ ВІД ЦЬОГО У МАЙБУТНЬОМУ ЧЕКАТИ ЯКИХОСЬ ЗЕМНИХ УТІХ, А ТІЛЬКИ ОБМЕЖЕНЬ, ПОТРЕБИ ТА СКОРБОТ. І ЩО ЖИТТЄВІ СКОРБОТИ, НАВІТЬ НАЙЗАКОННІШІ, НЕ СУМІСНІ З ЦИМ СЛІДУВАННЯМ ЗА ГОСПОДОМ?

 

ПОТРІБНО ВІДРІКТИСЬ ВІД УСЬОГО РІШУЧЕ, ЩОБ НІЧОГО НЕ ПРИКОВУВАЛО НАС ДО ЗЕМЛІ, ПОТІМ ОБРІКТИ СЕБЕ НА РІЗНОСТОРОННІ СТРАЖДАННЯ ЧИ ХРЕСТ, І ОЗБРОЇВШИСЬ ТАКИМ ЧИНОМ ІТИ ЗА ГОСПОДОМ. ТАКА ПРЯМА ВОЛЯ ЙОГО. АЛЕ КОМУ Ж ЦЯ ЗАПОВІДЬ – АПОСТОЛАМ ТІЛЬКИ ЧИ УСІМ ХРИСТИЯНАМ? РОЗДУМУЙ САМ. ВІДРІКТИСЬ ВІД СЕБЕ ТА ВЗЯТИ ХРЕСТ – ЧИ ВСІМ СКАЗАНО? ПОЛЮБИТИ ГОСПОДА БІЛЬШЕ ЗА БАТЬКА ТА МАТІР, БРАТІВ ТА СЕСТЕР, ЖІНКИ ТА ДІТЕЙ, – ЧИ ВСІМ СКАЗАНО?

 

ВИСНОВОК ЗРОЗУМІЛИЙ! ЯК ЖЕ Ж БУТИ? ОДНОГО РАЗУ І АПОСТОЛИ ПОСТАВИЛИ ТАКЕ ПИТАННЯ СПАСИТЕЛЮ І ВІН ВІДПОВІВ ЇМ: ” НЕ МОЖЛИВЕ ЛЮДЯМ МОЖЛИВЕ БОГУ”(ЛК 18, 27)

Вас може зацікавити

2 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Сьогодні Церква вшановує пам’ять архімандрита Іоанна (Крестьянкіна)

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив всенічне бдіння напередодні престольного свята храму на честь вмчм. Димитрія Солунського с. Вишнів

Редактор Головний