19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Всі новини Календар

25 грудня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 27-а після П’ятидесятниці. Глас 1.
Різдвяний піст.
Дозволяється риба.

Совершается служба на шестьСвт. Спиридона, єп. Триміфунтського, чудотворця (бл. 348).

Сщмч. Олександра, єп. Єрусалимського (251). Мч. Разумника (Синезія) (270-275). Прп. Ферапонта Монзенського (XVI).

Євангельські Читання

Свт.: Євр., 335 зач., XIII, 17-21. Лк., 24 зач., VI, 17-23. Ряд.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Лк., 72 зач., XIII, 18-29.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“СИЛКУЙТЕСЯ ВВІЙТИ ТІСНИМИ ВОРІТЬМИ”. ТІСНІ ВОРОТА – ЦЕ ЖИТТЯ НЕ ЗІ СВОЄЇ ВОЛІ, НЕ ЗА СВОЇМИ БАЖАННЯМИ, НЕ ДЛЯ УГОДИ СОБІ; ШИРОКІ ВОРОТА – ЖИТТЯ ЗА ВСІМА РУХАМИ ТА ПРАГНЕННЯМИ ПРИСТРАСНОГО СЕРЦЯ, БЕЗ НАЙМЕНШОЇ ВІДМОВИ СОБІ У ЧОМУ-НЕБУДЬ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ТАКИМ ЧИНОМ, ВОРОТА У ЦАРСТВО – САМОСТИСНЕННЯ. СТИСНИ СЕБЕ У ВСЬОМУ – І ЦЕ БУДЕ ТЕ Ж, ЩО НАПРУЖЕННЯ ЧИ УПОР В ДВЕРІ, ЩОБ ВІДКРИТИ ЇХ ТА ПРОТИСНУТИСЯ ЧЕРЕЗ НИХ. ЯК І ЧИМ СЕБЕ СТИСНУТИ? ЗАПОВІДЯМИ БОЖИМИ, ПРОТИЛЕЖНИМИ ПРИСТРАСНИМ РУХАМ СЕРЦЯ. КОЛИ ПОЧИНАЄШ СЕРДИТИСЯ НА КОГОСЬ, ЗГАДАЙ ЗАПОВІДЬ ГОСПОДА: “НЕ ГНІВАЙТЕСЯ ВСЯКО”, І СТИСНИ ТИМ СЕРЦЕ СВОЄ. КОЛИ ПРИЙДУТЬ БЛУДНІ ЗАДУМИ, ПРИВЕДИ НА ДУМКИ ЗАБОРОНУ НАВІТЬ І ДИВИТИСЯ НА ЖІНКУ З БАЖАННЯМ, І СТИСНИ ТИМ СВОЮ ПОХІТЬ.

 

КОЛИ ЗАХОЧЕТЬСЯ ОСУДИТИ КОГОСЬ, ЗГАДАЙ СЛОВО ГОСПОДА, ЩО ЦИМ ТИ РОБИШ СУДДЮ НЕБЕСНОГО НЕВМОЛИМИМ У ВІДНОШЕННІ ДО СЕБЕ, І СТИСНИ ТИМ СВОЮ ЗАРОЗУМІЛІСТЬ. ТАК І У ВІДНОШЕННІ ДО ВСЯКОГО ПОРОЧНОГО РУХУ. ЗБЕРИ ПРОТИ КОЖНОГО З НИХ ВИСЛОВИ БОЖЕСТВЕННОГО ПИСАННЯ ТА ТРИМАЙ ЇХ У ПАМ’ЯТІ.

 

ЯК ТІЛЬКИ ВИЙДЕ З СЕРЦЯ ЯКЕСЬ ДУРНЕ БАЖАННЯ, ТИ ВІДРАЗУ Ж ЗВ’ЯЖИ ЙОГО НАПРАВЛЕНИМ ПРОТИ НЬОГО ВИСЛОВОМ; АБО НАПЕРЕД ОБВ’ЯЖИ ВСІ СВОЇ БАЖАННЯ ТА ПОМИСЛИ БОЖЕСТВЕННИМИ СЛОВАМИ ТА ХОДИ В НИХ: БУДЕШ, НІБИ У ВУЗАХ. АЛЕ В ЦИХ ВУЗАХ – СВОБОДА АБО ВІЛЬНИЙ ШЛЯХ У ЦАРСТВО БОЖЕ.

Вас може зацікавити

9 жовтня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Любов без Бога є лише комерцією — Блаженніший Митрополит Онуфрій

Редактор Головний

Як наші вчинки впливають на наше життя

Редактор Головний