20.5 C
Lutsk
Четвер, 2 Травень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

Хелловін: привід розважатися чи небезпечна гра?

Останнім часом свято Halloween, яке відоме в американській та західно-європейській культурі, набирає все більше популярності в Україні.

Проходячи напередодні свята повз магазинних вітрин, де красуються моторошні постаті нечисті, здається, що йдеш поруч з потойбічним світом темних духів, в який аж ніяк потрапити не хочеться, принаймні тим, хто знає, що він собою являє.

Дуже сумно констатувати й те, що Хелловін протягом останніх років проник не тільки у сферу торгівлі, але й в стіни вишів та шкіл, де в цей день влаштовуються тематичні вечірки.

В останній день жовтня на вулицях все більше можна побачити підлітків й дорослих, розфарбованих й переодягнених в костюми різної нечисті. Часто образи зла, в яких постають перехожі, не тільки наводять жах, а й приголомшують своєю креативністю.

Скептично налаштовані люди скажуть, що нічого містичного у святкуванні Хелловіна немає – це просто жартівливе свято, привід добре розважитися. Однак, якщо заглибитися в його зміст, то в цьому «святі» немає нічого позитивного, навіть якщо воно святкується «жартома».

Чим же так небезпечне, здавалося б, таке веселе «свято»?

Щоб зрозуміти це, спершу розберімось, звідки воно бере своє коріння.

Вважається, що святкування Хелловіна з’явилося ще в дохристиянські часи серед кельтських племен, які проживали на території Англії, Ірландії та північної Франції. Однак тоді це свято називалося Самайн. Не будемо заглиблюватися в те, як Самайн трансформувався в Хелловін, а зупинимося на значенні свята і тому, чому воно небезпечне для нас, християн.

За однією з версій, в основі Хелловіна лежить кельтський новий рік, який відзначали в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Саме з цього часу починалася пора холодів, темряви та вмирання. Кельти-язичники в цю ніч прославляли язичницького бога Самхаїна – повелителя смерті і злих духів. Жерці-друїди вважали, що у цей день відкриваються ворота в загробний світ і душі померлих, а також демони, можуть потрапити в наш земний світ.

Взагалі, до приходу на землю Христа люди дуже боялися смерті. Кельти в ніч на Хелловін запалювали величезні багаття і надягали шкури тварин, щоб відлякати нечисту силу. Звідси й бере початок звичай бродити в ніч на 1 листопада переодягненими в костюми всякої нечисті. Вони якомога веселіше проводили цей час, щоб заглушити в собі страх смерті та потойбічного світу. Крім того, щоб задобрити Самхаїна, йому приносили жертви.

З вищенаведеного можна зрозуміти, що Хелловін суто язичницьке свято. Поклоніння злим духам, а значить сатані, – ось в чому його сенс.

Можливо у нас Хелловін не носить такого ритуального характеру, як у колишніх кельтських племенах, але все ж участь в його, здавалося б, безневинних витівках може обернутися небезпечними наслідками, особливо для юних сердець.

Адже загравання зі злими силами не проходить дарма. Цей, нехай і короткий досвід, залишить слід у душі людини, який в майбутньому обов’язково дасть про себе знати. Диявол ніколи просто так не відходить від того, хто закликав його до себе, а більше того, хто пожартував над ним. Навіть нам, віруючим в Бога людям, нелегко вести боротьбу з нечистими силами, не говорячи вже про тих, хто свідомо ввійшов у спілкування з ними.

Тому ми, як православні християни, ні в якому разі не повинні брати участь у цьому язичницькому святі й берегти від цього своїх дітей. Не можна весь рік бути християнином, а на один день перетворюватися в служителів пекла. Адже за своєю сутністю у це свято люди прославляють темні сили.

Ми – діти Сонця Правди Христа. А тому повинні бути вірними своєму Творцю не тільки у визначені дні, а 24 години на добу протягом усього життя. І нехай допоможе нам в цьому Господь.

Джерело

Вас може зацікавити

7 лютого 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Єпископ Афанасій освятив іконостас храму в с. Бережниця Маневицького благочиння

Редактор Головний

ЯКІ ПОДІЇ ЗГАДУЄ ЦЕРКВА ПРОТЯГОМ ОСТАННЬОЇ СЕДМИЦІ ПЕРЕД ПАСХОЮ

Редактор Головний