Седмиця 26-а після після П’ятидесятниці. Глас 8. Різдвяний піст. |
![]() Дозволяється їжа з олією.
|
Освячення церкви вмч. Георгія
в Києві (1051-1054).
Свт. Інокентія
, єп. Іркутського (1731).
Прп. Якова пустельника Сирійського (457). Прп. Стиліана
Пафлагонського (V-VI).
Сщмчч. Іоанна, Георгія, Назарія, Василія, Василія, Іллі, Василія, Даниїла, Михаїла, Миколая пресвітерів, прмч. Тихона (1937). Мч. Петра (після 1937).
День єпископської хіротонії Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Предстоятеля Української Православної Церкви.
Євангельські Читання
1 Тим., 278 зач., I, 1-7. Лк., 97 зач., XIX, 37-44.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
Народ гукає: “осанна”, а Господь плаче. Не відбувається ж щось подібне і на наших урочистостях церковних?
Тоді видимість була святкова, але Господь дивився на те невидиме, що було в душах, і бачив його таким, що хотілося плакати. І у нас видимість на святах завжди святкова; але чи таким же буває і внутрішній настрій усіх?
Інший не розуміє зовсім сили та значення свят; ще інший чуттям темно відчуває щось, а ясно нічого не бачить; і хіба дехто і бачить, і відчуває, і налаштовує свою душу, як і потрібно до свята.
а Жертв свята наші беруть багато; та скільки з них відділяється для Господа та братії? Або нічого, або найменша малість; все майже завжди забирає черево та суєтність. Від Господа приховатися це не може, і не дивно, якщо Він, кажучи по-людськи, плаче, коли ми видаємо урочисті вигуки. Такі-то викуплені, виправдані, всиновлені!..
Дали обітницю, прийняли зобов’язання – духом ходити і пристрастей плотських не робити, а тут у них, що йде? Сини Царства гірші останніх рабів!..