10 C
Lutsk
Четвер, 22 Квітень, 2021
Календар

9 грудня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 26-а після після П’ятидесятниці. Глас 8.
Різдвяний піст.
Дозволяється їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Аліпія стовпника (640).

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомОсвячення церкви вмч. Георгія в Києві (1051-1054). Совершается служба с полиелеемСвт. Інокентія, єп. Іркутського (1731).

Прп. Якова пустельника Сирійського (457). Прп. Стиліана Пафлагонського (V-VI).

Сщмчч. ІоаннаГеоргіяНазаріяВасиліяВасилія, Іллі, ВасиліяДаниїлаМихаїла, Миколая пресвітерів, прмч. Тихона (1937). Мч. Петра (після 1937).

День єпископської хіротонії Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Предстоятеля Української Православної Церкви. 

Євангельські Читання

1 Тим., 278 зач., I, 1-7. Лк., 97 зач., XIX, 37-44.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Народ гукає: “осанна”,  а Господь плаче. Не відбувається ж щось подібне і на наших урочистостях церковних?

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Тоді видимість була святкова, але Господь дивився на те невидиме, що було в душах, і бачив його таким, що хотілося плакати. І у нас видимість на святах завжди святкова; але чи таким же буває і внутрішній настрій усіх?

 

Інший не розуміє зовсім сили та значення свят; ще інший чуттям темно відчуває щось, а ясно нічого не бачить; і хіба дехто і бачить, і відчуває, і налаштовує свою душу, як і потрібно до свята.

 

а Жертв свята наші беруть багато; та скільки з них відділяється для Господа та братії? Або нічого, або найменша малість; все майже завжди забирає черево та суєтність. Від Господа приховатися це не може, і не дивно, якщо Він, кажучи по-людськи, плаче, коли ми видаємо урочисті вигуки. Такі-то викуплені, виправдані, всиновлені!..

 

Дали обітницю, прийняли зобов’язання – духом ходити і пристрастей плотських не робити, а тут у них, що йде? Сини Царства гірші останніх рабів!..

Вас може зацікавити

31 грудня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

30 березня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

6 січня 2021 року – православний календар

Редактор Головний