23.4 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Всі новини УПЦ

Про рятівну молитву до Пресвятої Трійці

Коротка молитва до Пресвятої Трійці, напевно, відома кожному віруючому. 

Але деякими з нас вона недооцінена по-справжньому. У цій прохальній молитві приховано наріжний догмат нашої віри. І вона є ключем до богопізнання. Її прихований сенс відкривається тим, хто шукає.

«Пресвятая Троице, помилуй нас; Господи, очисти грехи наша; Владыко, прости беззакония наша; Святый, посети и исцели немощи наша, имене Твоего ради.
Слава Отцу, и Сыну, и Святому Духу, и ныне, и присно, и во веки веков. Аминь».

Словами молитви ми звертаємося спочатку до всіх трьох осіб Трійці разом, а потім до кожного окремо: до Бога Отця, щоб Він очистив гріхи наші; до Бога Сина, щоб Він вибачив беззаконня наші; до Бога Духа Святого, щоб Він відвідав і зцілив немочі наші.

Цим ми свідчимо, що Бог є Єдиним по суті, але триєдним у Особах. Пресвята Трійця – найближча і водночас незбагненна Сутність не тільки для людей, а й для Ангелів. Творець і Бог всього видимого і невидимого зійшов до грішної і старої людини, постраждав за неї і дарував їй спасіння та вічне життя.

Навіть найтворчіша, інтелектуально розвинена людина не в змозі осягнути таємницю Пресвятої Трійці.

В єдиному Богу з’єднані три Особи, з яких кожна є Бог. Всі Особи Трійці рівні між собою і водночас різні. Перше Особа Трійці – Бог Отець – є Початком інших, а інші Особи залежні від Нього за буттям: Син – через народження, Дух Святий – через сходження.

Ми з вами лише можемо впасти ниць перед величчю Творця і смиренно прийняти Його Істину. Все відомо тільки Духу Божому. «Бо весь дух відчуває, і глибини Божі» (1 Кор. 2:10).

Істина поступово відкривається тим, хто смиренно і з серцевою простотою жадає богоспілкування: «чисті серцем Бога побачать». Якщо душа прагне Бога, Господь відкривається їй у необхідній повноті як досконала Любов, яка не має ні меж, ні термінів.

І душа ще тут, на землі, починає проростати у вічність. І смерть стає життям.

Записала Наталя Горошкова

Джерело 

Вас може зацікавити

18 березня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У Білостоці невідомі пограбували Свято-Михайлівський храм

Редактор Головний

Проповідь у день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці

Редактор Головний