20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Всі новини Календар

8 грудня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 27 після П’ятидесятниці.                                                      Різдвяний піст.


Віддання свята Введення у храм Пресвятої Богородиці. Сщмчч. Климента, папи Римського (101), і Петра, архієп. Александрійського (311). Прп. Петра мовчальника (близько 429). Прмц. Магдалини (Забеліної) (1931). Сщмчч. Серафима (Остроумова), архієп. Смоленського, Григорія Воїнова, Іоанна Владимирського, Василія Парійського, Косми Коротких, Іоанна Тарасова, Симеона Афонькіна, Іларіона Соловйова, Ярослава Савицького, Олександра Вершинського, Іоанна Янушева, Віктора Смирнова, Андрія Шерньова, Варлаама Попова пресвітерів і мч. Павла Кузовкова (1937); мч. Миколая Копнинського (1938).


Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 2Тим. 1:1-2:8-18 (зач. 290).; Сщмчч. (під зачало): Флп. 3:20-4:3 (зач. 246).; Богородиці: Євр. 9:1-7 (зач. 320). Єв.: Лк. 19:12-28 (зач. 95).; Сщмчч.: Мф. 5:14-19 (зач. 11).; Богородиці: Лк. 10:38-42,11:27-28 (зач. 54).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Притча про десять мин зображує всю історію людства до другого пришестя Христового. Господь говорить у ній про Себе, що Він іде через страждання, смерть і воскресіння до Отця Небесного прийняти царство над людством, яке все – Його родовий наділ. Ті, що залишилися на землі, діляться на дві половини: на рабів, які поневолили себе Господу через послух вірі, і на тих, хто не бажає мати Його царем і працювати для Нього, через невір’я своє. Тим, які приступають до Господа вірою, з готовністю працювати для Нього, даються дари Святого Духа у святих таїнствах: це мина – і кожен віруючий отримує її на служіння в колі віруючих.

 

Коли всі з роду людського, здатні коритися Господу, підкоряться Йому, тоді Він знову прийде, як Той, Хто прийняв Царство. Першою справою Його буде розсудити рабів, хто що придбав даною благодаттю, а потім буде суд і над тими, які не захотіли мати Його царем, тобто або не увірували, або відпали від віри. Закарбуй ці істини в розумі своєму і не відводь від них уваги, бо тоді буде рішення, якому вже не чекай зміни. Бігай невір’я; але й віруй не пусто, а принось і плоди віри. Знайшовши тебе вірним у малому, Господь і над великим поставить тебе (Мф.25:21).

Вас може зацікавити

Проповідь у першу неділю Великого посту, Торжества Православ’я

Редактор Головний

Хрест – це наше знамення Перемоги над гріхом, – Блаженніший Митрополит Онуфрій

Редактор Головний

24 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний