17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Календар

9 грудня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 27 після П’ятидесятниці. Різдвяний піст.


Прп. Аліпія стовпника (640). Прп. Якова пустельника (457). Прп. Стиліана Пафлагонського (V–VI). Освячення церкви вмч. Георгія в Києві (1051–1054). Свт. Інокентія, єп. Іркутського (1731). Сщмчч. Миколая Замараєва, Іоанна Виноградова, Георгія Колоколова, Назарія Грибкова, Василія Агафоникова, Василія Колосова, Ілії Зачатейського, Василія Студніцина, Даниїла Мєщанінова, Михаїла Зеленцовського пресвітерів, прмч. Тихона (Бузова) (1937); мч. Петра Царапкіна (після 1937). День єпископської хіротонії Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Предстоятеля Української Православної Церкви.


Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Гал. 5:22-6:2 (зач.213). Єв.: Лк. 10:19-21 (зач. 51 від полу).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Славлю Тебе, Отче, Господи неба й землі, що Ти приховав це від мудрих і розумних і відкрив те дітям. Так, Отче, бо такою було Твоє благовоління” (Лк.10:21). Ось суд над людською мудрістю і розумністю. І він, вочевидь, виконується. Одкровення тепер перед очима в Божественних писаннях, і розумники читають його, але не розуміють. Дивуватися треба: писано просто, а їм усе видається там не так, як написано; немов осліпило їх. Діти бачать і розуміють; а для них відкрите приховано.

 

Такий порядок угодно заснувати Отцю Небесному; отже, і нема чого сперечатися. Якби зовсім не було відкрите істотно потрібне, ну тоді розумники могли б ще заперечувати; а так відкрите – приходь і бери, для того відкрите, щоб ти брав: стань тільки дитиною. – “Як – я?.. Нізащо!” – Ну, як хочеш; і залишайся собі премудрим і розумним, але нічого, однак, істотно потрібного не розумієш і не вміщаєш у своїй голові, блукаєш серед примар та ілюзій, що породжуються твоїм мудруванням і тримають тебе в цілковитому засліпленні, через що ти думаєш, що ти зрячий, а ти “сліпий, примружився” (2Пет. 1:9), тобто дещо бачиш, як крізь густу імлу. Але це не вказує тобі справжньої дороги і не веде до мети, а тільки тримає в безвихідному колі самообману. Визволи нас, Господи, від такого страшного стану!

Вас може зацікавити

Чи змиває гріхи Хрещенська вода?

Редактор Головний

17 квітня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Наше життя на землі повинно бути дорогою до Отця Небесного: проповідь у день свята Вознесіння Господнього

Редактор Головний