17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Календар

8 грудня 2022 року – календар з повчанням

Віддання свята Введення у храм Пресвятої Богородиці. Сщмчч. Климента, папи Римського (101), і Петра, архієп. Александрійського (311).

Прп. Петра мовчальника (близько 429). Прмц. Магдалини (1931). Сщмчч. Серафима, архієп. Смоленського, Григорія, Іоанна, Василія, Косми, Іоанна, Симеона, Іларіона, Ярослава, Олександра, Іоанна, Віктора, Андрія, Варлаама пресвітерів і мч. Павла (1937); мч. Миколая (1938).

Євангельські Читання

1 Тим., 283 зач., ІІI, 1-13. Лк., 92 зач., XVIII, 31-34. Сщмчч. (під зачало): Флп., 246 зач., III, 20 – IV, 3. Мф., 11 зач., V, 14-19. Богородиці: Євр., 320 зач., IX, 1-7. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ГОСПОДЬ СКАЗАВ УЧНЯМ ПРО СТРАЖДАННЯ СВОЇ, АЛЕ ВОНИ НІЧОГО НЕ ЗРОЗУМІЛИ ЗІ СКАЗАНОГО: “СЛОВА ЦІ БУЛИ ДЛЯ НИХ СОКРОВЕННІ”.

 

НЕ ПРИЙШОВ ЧАС, ВОНИ НІЧОГО І НЕ РОЗУМІЛИ В ТАЄМНИЦІ ЦІЙ: А ПРИЙШОВ ВІН – ЗРОЗУМІЛИ, І ВСІМ ДАЛИ ТА ПОЯСНИЛИ. ЦЕ І ЗІ ВСІМА БУВАЄ, І НЕ ТІЛЬКИ ЩОДО ЦІЄЇ ТАЄМНИЦІ, АЛЕ І ДО ВСЯКОЇ ІНШОЇ.

 

НЕЗРОЗУМІЛЕ СПОЧАТКУ З ЧАСОМ СТАЄ ЗРОЗУМІЛИМ; НЕМОВ ПРОМІНЬ СВІТЛА ВХОДИТЬ У СВІДОМІСТЬ ТА ПОЯСНЮЄ ТЕ, ЩО РАНІШЕ БУЛО ТЕМНИМ. ЯК ЖЕ ЦЕ ПОЯСНИТИ? САМ ГОСПОДЬ, БЛАГОДАТЬ ДУХА, ЯКА ЖИВЕ У ВІРУЮЧИХ ЛЮДЯХ, АНГЕЛ ОХОРОНЕЦЬ, – ТІЛЬКИ Ж НІЯК НЕ САМА ЛЮДИНА. ВОНА ТУТ ТІЛЬКИ ПРИЙМАЄ, А НЕ ВИРОБЛЯЄ.

 

ПРИ ВСЬОМУ ЦЬОМУ, ІНШЕ ЗАЛИШАЄТЬСЯ НЕЗРОЗУМІЛИМ ЦІЛЕ ЖИТТЯ, І НЕ ТІЛЬКИ ДЛЯ ОКРЕМИХ ОБЛИЧ, А Й ДЛЯ ВСЬОГО ЛЮДСТВА. ЛЮДИНА ОТОЧЕНА НЕЗРОЗУМІЛОСТЯМИ: ОДНІ ПОЯСНЮЮТЬСЯ ЇЙ ПРОТЯГОМ ЖИТТЯ, А ІНШІ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ДЛЯ ІНШОГО ЖИТТЯ, ТАМ І БУДЕ ЗРОЗУМІЛИМ. І ЦЕ НАВІТЬ ДЛЯ БОГОПРОСВІТЛЕНИХ РОЗУМІВ.

 

ВІД ЧОГО Ж НЕ ВІДКРИВАЮТЬСЯ ТЕПЕР? ВІД ТОГО, ЩО ІНШЕ Є НЕВМІСТИМИМ, ОТЖЕ І НЕМАЄ СЕНСУ ГОВОРИТИ ПРО НЬОГО; ІНШЕ НЕ ПОЯСНЮЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ ЛІКАРСЬКУ МЕТУ, ТОБТО, БУЛО БИ ШКІДЛИВО ЗНАТИ ЦЕ НАПЕРЕД.

 

В ІНШОМУ ЖИТТІ БАГАТО РОЗ’ЯСНЮЄТЬСЯ, АЛЕ ВІДКРИЮТЬСЯ Й ІНШІ ПРЕДМЕТИ ТА ІНШІ ТАЄМНИЦІ. СТВОРЕНОМУ РОЗУМУ НІКОЛИ НЕ ОСЯГНУТИ ТАЄМНИЦЬ НЕЗБАГНЕННИХ. РОЗУМ БУНТУЄ ПРОТИ ЦЬОГО: АЛЕ БУНТУЙ – НЕ БУНТУЙ, ТА ЗВ’ЯЗОК ТАЄМНИЧОСТІ НЕ РОЗІРВЕШ. ЗМИРИСЯ Ж, ГОРДИЙ РОЗУМ, ПІД СИЛЬНУ РУКУ БОЖУ ТА ВІРУЙ.

Вас може зацікавити

12 вересня Православна Церква вшановує святого благовірного князя Олександра Невського

Редактор Головний

27 липня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Предстоятель УПЦ: Турбота про захисників України – зараз наша найголовніша місія

Редактор Головний