12.2 C
Lutsk
Вівторок, 27 Лютий, 2024
Всі новини Календар

8 грудня 2022 року – календар з повчанням

Віддання свята Введення у храм Пресвятої Богородиці. Сщмчч. Климента, папи Римського (101), і Петра, архієп. Александрійського (311).

Прп. Петра мовчальника (близько 429). Прмц. Магдалини (1931). Сщмчч. Серафима, архієп. Смоленського, Григорія, Іоанна, Василія, Косми, Іоанна, Симеона, Іларіона, Ярослава, Олександра, Іоанна, Віктора, Андрія, Варлаама пресвітерів і мч. Павла (1937); мч. Миколая (1938).

Євангельські Читання

1 Тим., 283 зач., ІІI, 1-13. Лк., 92 зач., XVIII, 31-34. Сщмчч. (під зачало): Флп., 246 зач., III, 20 – IV, 3. Мф., 11 зач., V, 14-19. Богородиці: Євр., 320 зач., IX, 1-7. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ГОСПОДЬ СКАЗАВ УЧНЯМ ПРО СТРАЖДАННЯ СВОЇ, АЛЕ ВОНИ НІЧОГО НЕ ЗРОЗУМІЛИ ЗІ СКАЗАНОГО: “СЛОВА ЦІ БУЛИ ДЛЯ НИХ СОКРОВЕННІ”.

 

НЕ ПРИЙШОВ ЧАС, ВОНИ НІЧОГО І НЕ РОЗУМІЛИ В ТАЄМНИЦІ ЦІЙ: А ПРИЙШОВ ВІН – ЗРОЗУМІЛИ, І ВСІМ ДАЛИ ТА ПОЯСНИЛИ. ЦЕ І ЗІ ВСІМА БУВАЄ, І НЕ ТІЛЬКИ ЩОДО ЦІЄЇ ТАЄМНИЦІ, АЛЕ І ДО ВСЯКОЇ ІНШОЇ.

 

НЕЗРОЗУМІЛЕ СПОЧАТКУ З ЧАСОМ СТАЄ ЗРОЗУМІЛИМ; НЕМОВ ПРОМІНЬ СВІТЛА ВХОДИТЬ У СВІДОМІСТЬ ТА ПОЯСНЮЄ ТЕ, ЩО РАНІШЕ БУЛО ТЕМНИМ. ЯК ЖЕ ЦЕ ПОЯСНИТИ? САМ ГОСПОДЬ, БЛАГОДАТЬ ДУХА, ЯКА ЖИВЕ У ВІРУЮЧИХ ЛЮДЯХ, АНГЕЛ ОХОРОНЕЦЬ, – ТІЛЬКИ Ж НІЯК НЕ САМА ЛЮДИНА. ВОНА ТУТ ТІЛЬКИ ПРИЙМАЄ, А НЕ ВИРОБЛЯЄ.

 

ПРИ ВСЬОМУ ЦЬОМУ, ІНШЕ ЗАЛИШАЄТЬСЯ НЕЗРОЗУМІЛИМ ЦІЛЕ ЖИТТЯ, І НЕ ТІЛЬКИ ДЛЯ ОКРЕМИХ ОБЛИЧ, А Й ДЛЯ ВСЬОГО ЛЮДСТВА. ЛЮДИНА ОТОЧЕНА НЕЗРОЗУМІЛОСТЯМИ: ОДНІ ПОЯСНЮЮТЬСЯ ЇЙ ПРОТЯГОМ ЖИТТЯ, А ІНШІ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ДЛЯ ІНШОГО ЖИТТЯ, ТАМ І БУДЕ ЗРОЗУМІЛИМ. І ЦЕ НАВІТЬ ДЛЯ БОГОПРОСВІТЛЕНИХ РОЗУМІВ.

 

ВІД ЧОГО Ж НЕ ВІДКРИВАЮТЬСЯ ТЕПЕР? ВІД ТОГО, ЩО ІНШЕ Є НЕВМІСТИМИМ, ОТЖЕ І НЕМАЄ СЕНСУ ГОВОРИТИ ПРО НЬОГО; ІНШЕ НЕ ПОЯСНЮЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ ЛІКАРСЬКУ МЕТУ, ТОБТО, БУЛО БИ ШКІДЛИВО ЗНАТИ ЦЕ НАПЕРЕД.

 

В ІНШОМУ ЖИТТІ БАГАТО РОЗ’ЯСНЮЄТЬСЯ, АЛЕ ВІДКРИЮТЬСЯ Й ІНШІ ПРЕДМЕТИ ТА ІНШІ ТАЄМНИЦІ. СТВОРЕНОМУ РОЗУМУ НІКОЛИ НЕ ОСЯГНУТИ ТАЄМНИЦЬ НЕЗБАГНЕННИХ. РОЗУМ БУНТУЄ ПРОТИ ЦЬОГО: АЛЕ БУНТУЙ – НЕ БУНТУЙ, ТА ЗВ’ЯЗОК ТАЄМНИЧОСТІ НЕ РОЗІРВЕШ. ЗМИРИСЯ Ж, ГОРДИЙ РОЗУМ, ПІД СИЛЬНУ РУКУ БОЖУ ТА ВІРУЙ.

Вас може зацікавити

17 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

15 березня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Студенти ВДС помолились за тих, хто страждає від пияцтва

Редактор Головний