9.3 C
Lutsk
Вівторок, 16 Квітень, 2024
Всі новини Календар

29 березня 2022 року – календар з повчанням

Седмиця 4-а Великого посту, Хрестопоклонна. Глас 2.
Великий піст.
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).

Мч. Савина (287). Мч. Папи (305–311).

Ап. Аристовула, єп. Вританійського (Британського) (I). Сщмч. Олександра, папи Римського (119). Сщмчч. Трофима і Фала, пресвітерів Лаодикійських (близько 300). Мч. Юліана Аназарвського (305–311). Свт. Серапіона, архієп. Новгородського (1516). Прп. Євтропії Херсонської (1968).

Читання

На 6-му часі: Іс., XXV, 1-9. На веч.: Бут., IX, 8-17. Притч., XII, 8-22.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ХРЕЩЕННЯ, ЗА АПОСТОЛОМ ПЕТРОМ, Є “ОБІТНИЦЕЮ БОГУ ДОБРОЇ СОВІСТІ” (1 ПЕТ. 3, 21). ТОЙ, ХТО ПРИЙНЯВ ХРЕЩЕННЯ, ДАЄ ОБІТНИЦЮ ЖИТИ ВВЕСЬ НАСТУПНИЙ ЧАС З ЧИСТОЮ СОВІСТЮ, ЗА ВСІЄЮ ШИРОТОЮ ЗАПОВІДЕЙ ГОСПОДНІХ, ЯКІ БУЛИ ПРИЙНЯТІ СОВІСТЮ. МОРАЛЬНА ЧИСТОТА Є РИСОЮ ХРЕЩЕНОГО.

 

АПОСТОЛ ПАВЕЛ СВІТЛО ЖИТТЯ ЙОГО ПОРІВНЮЄ ЗІ СВІТЛІСТЮ ВОСКРЕСЛОГО ГОСПОДА. “ЩОБ ЯК ХРИСТОС ВОСКРЕС З МЕРТВИХ СЛАВОЮ ОТЦЯ, ТАК І НАМ ХОДИТИ В ОНОВЛЕНОМУ ЖИТТІ” (РИМ. 6, 4). У ХРЕЩЕННІ ДАВНЯ ГРІХОЛЮБНА ЛЮДИНА ВМИРАЄ, А ПІДНІМАЄТЬСЯ ЛЮДИНА НОВА, ЯКА БУДЕ РЕВНОЮ ДО

ДОБРИХ СПРАВ.

“ТАК І ВИ, ХРЕЩЕННІ, ВВАЖАЙТЕ СЕБЕ МЕРТВИМИ ДЛЯ ГРІХА, А ЖИВИМИ ДЛЯ БОГА У ХРИСТІ ІІСУСІ, ГОСПОДІ НАШОМУ. ОТОЖ, НЕХАЙ НЕ ЦАРЮЄ ГРІХ У СМЕРТНОМУ ВАШОМУ ТІЛІ, ЩОБ ВАМ ПІДКОРЯТИСЯ ЙОМУ В ПОХОТЯХ ЙОГО; І НЕ ВІДДАВАЙТЕ ЧАСТИН ВАШИХ ГРІХУ В РУКИ НЕПРАВДИ, АЛЕ ВІДДАЙТЕ СЕБЕ БОГУ, ЯК ОЖИВШОМУ З МЕРТВИХ, І ЧАСТИНИ ВАШІ БОГУ В РУКИ ПРАВЕДНОСТІ. ГРІХ НЕ ПОВИНЕН НАД НАМИ ВЛАДАРЮВАТИ” (РИМ. 6, 11-14).

Вас може зацікавити

Чи можна натренувати совість?

Редактор Головний

У храмах Волинської єпархії на честь Архістратига Михаїла відзначили престольні свята. ОНОВЛЕНО

Редактор Головний

ЯК ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ СВЯТВЕЧІР

Редактор Головний