25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Всі новини Календар

29 березня 2022 року – календар з повчанням

Седмиця 4-а Великого посту, Хрестопоклонна. Глас 2.
Великий піст.
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).

Мч. Савина (287). Мч. Папи (305–311).

Ап. Аристовула, єп. Вританійського (Британського) (I). Сщмч. Олександра, папи Римського (119). Сщмчч. Трофима і Фала, пресвітерів Лаодикійських (близько 300). Мч. Юліана Аназарвського (305–311). Свт. Серапіона, архієп. Новгородського (1516). Прп. Євтропії Херсонської (1968).

Читання

На 6-му часі: Іс., XXV, 1-9. На веч.: Бут., IX, 8-17. Притч., XII, 8-22.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ХРЕЩЕННЯ, ЗА АПОСТОЛОМ ПЕТРОМ, Є “ОБІТНИЦЕЮ БОГУ ДОБРОЇ СОВІСТІ” (1 ПЕТ. 3, 21). ТОЙ, ХТО ПРИЙНЯВ ХРЕЩЕННЯ, ДАЄ ОБІТНИЦЮ ЖИТИ ВВЕСЬ НАСТУПНИЙ ЧАС З ЧИСТОЮ СОВІСТЮ, ЗА ВСІЄЮ ШИРОТОЮ ЗАПОВІДЕЙ ГОСПОДНІХ, ЯКІ БУЛИ ПРИЙНЯТІ СОВІСТЮ. МОРАЛЬНА ЧИСТОТА Є РИСОЮ ХРЕЩЕНОГО.

 

АПОСТОЛ ПАВЕЛ СВІТЛО ЖИТТЯ ЙОГО ПОРІВНЮЄ ЗІ СВІТЛІСТЮ ВОСКРЕСЛОГО ГОСПОДА. “ЩОБ ЯК ХРИСТОС ВОСКРЕС З МЕРТВИХ СЛАВОЮ ОТЦЯ, ТАК І НАМ ХОДИТИ В ОНОВЛЕНОМУ ЖИТТІ” (РИМ. 6, 4). У ХРЕЩЕННІ ДАВНЯ ГРІХОЛЮБНА ЛЮДИНА ВМИРАЄ, А ПІДНІМАЄТЬСЯ ЛЮДИНА НОВА, ЯКА БУДЕ РЕВНОЮ ДО

ДОБРИХ СПРАВ.

“ТАК І ВИ, ХРЕЩЕННІ, ВВАЖАЙТЕ СЕБЕ МЕРТВИМИ ДЛЯ ГРІХА, А ЖИВИМИ ДЛЯ БОГА У ХРИСТІ ІІСУСІ, ГОСПОДІ НАШОМУ. ОТОЖ, НЕХАЙ НЕ ЦАРЮЄ ГРІХ У СМЕРТНОМУ ВАШОМУ ТІЛІ, ЩОБ ВАМ ПІДКОРЯТИСЯ ЙОМУ В ПОХОТЯХ ЙОГО; І НЕ ВІДДАВАЙТЕ ЧАСТИН ВАШИХ ГРІХУ В РУКИ НЕПРАВДИ, АЛЕ ВІДДАЙТЕ СЕБЕ БОГУ, ЯК ОЖИВШОМУ З МЕРТВИХ, І ЧАСТИНИ ВАШІ БОГУ В РУКИ ПРАВЕДНОСТІ. ГРІХ НЕ ПОВИНЕН НАД НАМИ ВЛАДАРЮВАТИ” (РИМ. 6, 11-14).

Вас може зацікавити

СПРАВА ПРО ВИСЕЛЕННЯ О. ВОЛОДИМИРА МЕЛЕСЯ ЗУПИНЕНА СУДОМ

Редактор Головний

Єпископ Афанасій звершив Чин похорону клірика Волинської єпархії прот. Дмитра Корпача

Редактор Головний

Напередодні дня пам’яті апостолів Петра і Павла Архіпастир звершив Всенічне бдіння

Редактор Головний