20.7 C
Lutsk
П’ятниця, 24 Травень, 2024
Всі новини Календар

9 грудня 2022 року – календар з повчанням

Прп. Аліпія стовпника (640).

Прп. Якова пустельника (457). Прп. Стиліана Пафлагонського (V–VI). Освячення церкви вмч. Георгія в Києві (1051–1054). Свт. Інокентія, єп. Іркутського (1731). Сщмчч. Миколая, Іоанна, Георгія, Назарія, Василія, Василія, Ілії, Василія, Даниїла, Михаїла пресвітерів, прмч. Тихона (1937); мч. Петра (після 1937).

День єпископської хіротонії Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Предстоятеля Української Православної Церкви. 

Євангельські Читання

1 Тим., 285 зач., IV, 4-8, 16. Лк., 95 зач., XIX, 12-28.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПРИТЧА ПРО ДЕСЯТЬ МІН(ФУНТІВ СРІБЛА) ПОКАЗУЄ ВСЮ ІСТОРІЮ ЛЮДСТВА ДО ДРУГОГО ПРИШЕСТЯ ХРИСТА. ГОСПОДЬ ГОВОРИТЬ У НІЙ ПРО СЕБЕ, ЩО ВІН ЙДЕ ЧЕРЕЗ СТРАЖДАННЯ, СМЕРТЬ ТА ВОСКРЕСІННЯ ДО ОТЦЯ НЕБЕСНОГО, ЩОБ ПРИЙНЯТИ ЦАРСТВО НАД ЛЮДСТВОМ, ЯКЕ Є ЙОГО РОДОВИМ НАДБАННЯМ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ТІ, ХТО Ж ЗАЛИШИЛИСЯ НА ЗЕМЛІ, ДІЛЯТЬСЯ НА ДВІ ПОЛОВИНИ: НА РАБІВ, ЯКІ ПІДКОРИЛИ СЕБЕ ГОСПОДУ ЧЕРЕЗ ПОСЛУХ ВІРИ, ТА ТИХ, ХТО НЕ ХОЧЕ МАТИ ЙОГО ЦАРЕМ ТА ПРАЦЮВАТИ ЙОМУ ЗАРАДИ СВОГО НЕВІР’Я.

 

ТИМ, ХТО ПРИСТУПАЄ ДО ГОСПОДА ВІРОЮ, БУДУЧИ ГОТОВИМИ ПРАЦЮВАТИ ЙОМУ, ДАЮТЬСЯ ДАРИ СВЯТОГО ДУХА В СВ. ТАЇНСТВАХ: ЦЕ МІНА – І КОЖЕН ВІРУЮЧИЙ ОТРИМУЄ ЇЇ НА СЛУЖІННЯ В КОЛІ ВІРУЮЧИХ. КОЛИ ВСІ З РОДУ ЛЮДСЬКОГО, ЯКІ ЗДАТНІ ПІДКОРИТИСЯ ГОСПОДУ, ПІДКОРЯТЬСЯ ЙОМУ, ТОДІ ВІН ЗНОВУ ПРИЙДЕ, ЯК ТОЙ, ХТО ПРИЙНЯВ ЦАРСТВО.

 

СПЕРШУ ЙОМУ ТРЕБА БУДЕ РОЗСУДИТИ РАБІВ, ЯКІ ЩОСЬ ЗДОБУЛИ ДАНОЮ ЇМ БЛАГОДАТТЮ, А ПОТІМ НАСТАНЕ СУД І НАД ТИМИ, ХТО НЕ ЗАХОТІВ МАТИ ЙОГО ЦАРЕМ, ТОБТО, АБО НЕ УВІРУВАЛИ, АБО ВІДПАЛИ ВІД ВІРИ. ЗАКАРБУЙ ЦІ ІСТИНИ В РОЗУМІ СВОЄМУ ТА НЕ ВІДВОДЬ ВІД НИХ СВОЄЇ УВАГИ, БО ТОДІ БУДЕ РІШЕННЯ, ЯКОМУ ВЖЕ НЕ ЧЕКАЙ ЗМІНИ.

 

ВТІКАЙ ВІД НЕВІР’Я, АЛЕ І ВІРУЙ НЕ УРОЧИСТО, А ПРИНОСЬ І ПЛОДИ ВІРИ. ОБРАВШИ ТЕБЕ ВІРНИМ У МАЛОМУ, ГОСПОДЬ І НАД ВЕЛИКИМ ТЕБЕ ПОСТАВИТЬ.

Вас може зацікавити

У неділю 6-ту після Пасхи єпископ Афанасій звершив Божественну літургію у Свято-Покровському храмі Луцька. ФОТО

Редактор Головний

Відійшов до Господа клірик Волинської єпархії протоієрей Дмитро Корпач

Редактор Головний

Православна громада с. Струмівка запрошує на дружню зустріч вимушених переселенців

Редактор Головний