20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Всі новини Календар

9 грудня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 25-а після П’ятидесятниці. Глас 7.
Різдвяний піст.
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Аліпія стовпника (640).

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомОсвячення церкви вмч. Георгія в Києві (1051-1054). Совершается служба с полиелеемСвт. Інокентія, єп. Іркутського (1731).

Прп. Якова пустельника Сирійського (457). Прп. Стиліана Пафлагонського (V-VI).

Сщмчч. ІоаннаГеоргіяНазаріяВасиліяВасилія, Іллі, ВасиліяДаниїлаМихаїла, Миколая пресвітерів, прмч. Тихона (1937). Мч. Петра (після 1937).

День єпископської хіротонії Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Предстоятеля Української Православної Церкви. 

Євангельські Читання

2 Сол., 276 зач., II, 13 – III, 5. Лк., 92 зач., XVIII, 31-34.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ГОСПОДЬ СКАЗАВ УЧНЯМ ПРО СТРАЖДАННЯ СВОЇ, АЛЕ ВОНИ НІЧОГО НЕ ЗРОЗУМІЛИ ЗІ СКАЗАНОГО: “СЛОВА ЦІ БУЛИ ДЛЯ НИХ СОКРОВЕННІ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

НЕ ПРИЙШОВ ЧАС, ВОНИ НІЧОГО І НЕ РОЗУМІЛИ В ТАЄМНИЦІ ЦІЙ: А ПРИЙШОВ ВІН – ЗРОЗУМІЛИ, І ВСІМ ДАЛИ ТА ПОЯСНИЛИ. ЦЕ І ЗІ ВСІМА БУВАЄ, І НЕ ТІЛЬКИ ЩОДО ЦІЄЇ ТАЄМНИЦІ, АЛЕ І ДО ВСЯКОЇ ІНШОЇ.

 

НЕЗРОЗУМІЛЕ СПОЧАТКУ З ЧАСОМ СТАЄ ЗРОЗУМІЛИМ; НЕМОВ ПРОМІНЬ СВІТЛА ВХОДИТЬ У СВІДОМІСТЬ ТА ПОЯСНЮЄ ТЕ, ЩО РАНІШЕ БУЛО ТЕМНИМ. ЯК ЖЕ ЦЕ ПОЯСНИТИ? САМ ГОСПОДЬ, БЛАГОДАТЬ ДУХА, ЯКА ЖИВЕ У ВІРУЮЧИХ ЛЮДЯХ, АНГЕЛ ОХОРОНЕЦЬ, – ТІЛЬКИ Ж НІЯК НЕ САМА ЛЮДИНА. ВОНА ТУТ ТІЛЬКИ ПРИЙМАЄ, А НЕ ВИРОБЛЯЄ.

 

ПРИ ВСЬОМУ ЦЬОМУ, ІНШЕ ЗАЛИШАЄТЬСЯ НЕЗРОЗУМІЛИМ ЦІЛЕ ЖИТТЯ, І НЕ ТІЛЬКИ ДЛЯ ОКРЕМИХ ОБЛИЧ, А Й ДЛЯ ВСЬОГО ЛЮДСТВА. ЛЮДИНА ОТОЧЕНА НЕЗРОЗУМІЛОСТЯМИ: ОДНІ ПОЯСНЮЮТЬСЯ ЇЙ ПРОТЯГОМ ЖИТТЯ, А ІНШІ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ДЛЯ ІНШОГО ЖИТТЯ, ТАМ І БУДЕ ЗРОЗУМІЛИМ. І ЦЕ НАВІТЬ ДЛЯ БОГОПРОСВІТЛЕНИХ РОЗУМІВ.

 

ВІД ЧОГО Ж НЕ ВІДКРИВАЮТЬСЯ ТЕПЕР? ВІД ТОГО, ЩО ІНШЕ Є НЕВМІСТИМИМ, ОТЖЕ І НЕМАЄ СЕНСУ ГОВОРИТИ ПРО НЬОГО; ІНШЕ НЕ ПОЯСНЮЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ ЛІКАРСЬКУ МЕТУ, ТОБТО, БУЛО БИ ШКІДЛИВО ЗНАТИ ЦЕ НАПЕРЕД.

 

В ІНШОМУ ЖИТТІ БАГАТО РОЗ’ЯСНЮЄТЬСЯ, АЛЕ ВІДКРИЮТЬСЯ Й ІНШІ ПРЕДМЕТИ ТА ІНШІ ТАЄМНИЦІ. СТВОРЕНОМУ РОЗУМу НІКОЛИ НЕ ОСЯГНУТИ ТАЄМНИЦЬ НЕЗБАГНЕННИХ. РОЗУМ БУНТУЄ ПРОТИ ЦЬОГО: АЛЕ БУНТУЙ – НЕ БУНТУЙ, ТА ЗВ’ЯЗОК ТАЄМНИЧОСТІ НЕ РОЗІРВЕШ. ЗМИРИСЯ Ж, ГОРДИЙ РОЗУМ, ПІД сильну РУКУ БОЖУ ТА ВІРУЙ!

Вас може зацікавити

27 вересня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

14 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл звершив Літургію у Велику Суботу

Редактор Головний