0.1 C
Lutsk
Середа, 29 Листопад, 2023
Всі новини Календар

7 вересня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 14 після П’ятидесятниці. Посту немає.
Перенесення мощей ап. Варфоломія (VI). Ап. від 70-ти Тита, єп. Критського (I). Свтт. Варсиса та Євлогія, єпископів Едеських, і Протогена, єп. Каррійського, спов. (IV). Свт. Мини, патр. Царгородського (536–552). Прмч. Мойсея (Кожина) (1931); сщмч. Володимира Мощанського пресвітера (1938). Вінницько-Рожецької ікони Божої Матері (XVI).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Гал. 1:1-10,20-2:5 (зач. 198).; Ап.: Тит. 1:1-4,2:15-3:12-13,15 (зач. 300). Єв.: Мк. 5:1-20 (зач. 19).; Ап.: Мф. 5:14-19 (зач. 11).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Легіон ім’я моє, бо нас багато” (Мк.5:9). Духи не тілесні, тому місця собою не наповнюють і не займають, подібно до тіл. Цим пояснюється фізична можливість перебування багатьох духів в одній людині. Можливість моральна з боку духів зрозуміла з їхньої аморальності або відсутності будь-яких моральних засад, а з боку людини – з багатостороннього дотику душевним устроєм своїм до темної області нечистих сил. Але цим пояснюється тільки можливість; дійсність же вселення бісів підлягає умовам, яких визначити не маємо можливості.

 

Можемо тільки сказати, що вселення духів не завжди буває видимим, не завжди виявляється відомими діями біснуватих. Є вселення духів невиявлене, потайне; є також влада духів над розумом, крім тіла, коли вони водять його, як хочуть, через пристрасті, які в ньому діють; люди ж думають, що вони всі самі діють, будучи посміховиськом нечистих сил. Як же бути? Будь справжнім християнином, і ніяка ворожа сила не здолає тебе.

Вас може зацікавити

Сьогодні всі ми складаємо іспит на любов – Блаженніший Митрополит Онуфрій

Редактор Головний

Клірики єпархії здійснили гуманітарну поїздку до Куп’янська, Ізюма та Лимана

Редактор Головний

У чому полягає сутність Великого четверга?

Редактор Головний