Седмиця 9-а після П’ятидесятниці. Глас 7. День пісний. |
Дозволяється їжа з олією.
|
Успіння прав. Анни, матері Пресвятої Богородиці. Свв. жон Олімпіади диякониси (409) і Євпраксії діви, Тавенської (413). Прп. Макарія Жевтоводського, Унженського (1444).
Пам’ять V Вселенського Собору (553).
Сщмч. Миколая пресвітера (1918). Сщмч. Олександра пресвітера (1927). Св. Іраїди спов. (1967).
Євангельські Читання
1 Кор., 157 зач., XIV, 26-40. Мф., 83 зач., XXI, 12-14, 17-20. Прав. Анни: Гал., 210 зач. (від полу́), IV, 22-31. Лк., 36 зач., VIII, 16-21.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
У ЄВАНГЕЛІЇ, ЯКЕ СЬОГОДНІ ЧИТАЄТЬСЯ У ХРАМАХ, Є ТАКІ СЛОВА:
“ДІМ МІЙ Є ДОМОМ МОЛИТВИ, А ВИ ЗРОБИЛИ З НЬОГО ПЕЧЕРУ РОЗБІЙНИКІВ”.
УСІМ ВІДОМО, ЩО ХРАМ ПОТРЕБУЄ БЛАГОГОВІННЯ, ЗІБРАНОСТІ ДУМОК, ПОГЛИБЛЕНОГО РОЗДУМУ ТА СТОЯННЯ У ПРИСУТНОСТІ БОГА, ТА ВСЕ Ж ТАКИ, ХТО ВИКОНУЄ ЦЕ?
У ХРАМ ІДУТЬ З БАЖАННЯМ ПОМОЛИТИСЯ, ПОСТОЯТИ У НЬОМУ ТРОХИ З ТЕПЛИМ СТАРАННЯМ, А ПОТІМ ДУМКИ ПОЧИНАЮТЬ БРОДИТИ, У ГОЛОВІ ВІДБУВАЄТЬСЯ ТОРГ ЩЕ ШУМНІШИЙ ЗА ТОЙ, ЯКИЙ ПОБАЧИВ ГОСПОДЬ У ХРАМІ ЄРУСАЛИМСЬКОМУ.
ЧОМУ ТАК? ТОМУ ЩО ПЕРЕБУВАННЯ У ХРАМІ – ЦЕ ВІДОБРАЖЕННЯ ВСЬОГО ЖИТТЯ.
ЯК ЖИВУТЬ, ТАК І В ХРАМІ СЕБЕ ПОВОДЯТЬ. ХРАМ ВПЛИВАЄ ТА ДЕЩО ПІДТРИМУЄ ДУХОВНИЙ РУХ, АЛЕ ПОТІМ ЗВИЧАЙНА ТЕЧІЯ ДУХОВНОГО УСТРОЮ БЕРЕ СВОЄ.
ТОМУ, ЯКЩО ХОЧЕШ, ЩОБ ТВОЄ ПЕРЕБУВАННЯ У ХРАМІ БУЛО ГІДНИМ СТОЯННЯМ ПЕРЕД ЛИЦЕМ ГОСПОДА, ГОТУЙ СЕБЕ ДО ЦЬОГО ПОВСЯКДЕННИМ ЖИТТЯМ;
ХОДИ, СКІЛЬКИ МОЖЕШ У МОЛИТОВНОМУ НАСТРОЇ. ЦЯ ПРАЦЯ ПРИВЕДЕ ТЕБЕ ДО ТОГО, ЩО Й У ХРАМІ ВЕСЬ ЧАС ПРОСТОЇШ БЛАГОГОВІЙНО.
ЦЕ Ж БЛАГОГОВІННЯ НАДИХНЕ ТЕБЕ НА БЛАГОГОВІННЯ І В ЗВИЧАЙНОМУ ЖИТТІ. ТАК І ПІДЕШ ВСЕ ВИЩЕ І ВИЩЕ. ДОПОМОЖИ ЖЕ ГОСПОДИ, ПОЧИНАЙ!