17.1 C
Lutsk
Четвер, 23 Травень, 2024
Всі новини Календар

20 квітня 2024 року – календар з повчанням

Седмиця 5 Великого посту. Похвала Пресвятої Богородиці (Субота Акафіста). Великий піст.

Прп. Георгія спов., митр. Мітиленського (після 820). Мч. Каліопія (304). Мчч. Руфина диякона, Акилини і з ними 200 воїнів (близько 310). Прп. Серапіона ченця. Прп. Даниїла Переяславського(1540). Сщмч. Аркадія Добронравова пресвітера (1933). Прмц. Євдокії Павлової (1939). Данівської («Аз есмь с вами и никтоже на вы») та «Пристанище» ікон Божої Матері (перехідні святкування в суботу 5-ї седмиці Великого посту).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Євр. 9:24-28 (зач. 322). Богородиці: Євр. 9:1-7 (зач. 320). Єв.: Мк. 8:27-31 (зач. 35). Богородиці: Лк. 10:38-42,11:27-28 (зач. 54).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Запитав Господь апостолів, як вони Його розуміють? В особі св. апостола Петра, вони відповідали: “Ти – Христос” (Мк. 8:29). Не раптом дозріло це сповідання, але, дозрівши, осіло в глиб серця і стало початковим його керманичем. Воно було затьмарене смертю Господа, але не похитнулося і, будучи воскрешене ще в більшій силі Воскресінням, рухало апостолів протягом усього їхнього життя на проповідь усьому світові.

Є момент і в кожного віруючого, коли він усіма силами своїми промовляє: “Ти – Христос, Господь мій і Спаситель. Ти спасіння моє, світло моє, сила моя, втіха моя, надія моя і життя вічне”. Тоді відбувається те, від чого він з апостолом гукає: “хто мене розлучить від любові Христової!” (Рим.8:35) – і, подібно до нього, починає гнатися за всім, що до вподоби Христу Господу, доки досягне в міру віку Його.


“Марія ж обрала благу частину” (Лк. 10, 42). Успіння Божої Матері представляє благий кінець цього обрання. Сам Спаситель в успінні Її прийняв у руки Свої Її душу. Того ж сподоблялися і багато святих; теж зустрічають у різних видах і ступенях і всі виборці благої частини. У час обрання упованням тільки передбачається цей кінець, а в деякій мірі навіть передчувається; але потім труди, боротьба і примуси слідують одні за одними і затьмарюють обраний шлях. Дороговказною зіркою залишається благий кінець благої частини. Це те саме, що вдалині світиться вогник для подорожнього, захопленого темрявою. Надія – збуджувач енергії та підтримувач терпіння і сталості в розпочатому, а сама вона міцна вірою. По вірі обирають, сподіванням бувають твердими в обранні, а терпінням досягають благого кінця.

Вас може зацікавити

15 лютого 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив святкування з нагоди престольного свята храму на честь Різдва Христового м. Горохів

Редактор Головний

Як спастися у сімейному житті – за листами свт. Феофана Затворника

Редактор Головний