13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Всі новини Календар

7 лютого 2023 року – календар з повчанням

Седмиця–загальниця.
Свт. Григорія Богослова, архієп. Константинопольського (389).

Мц. Філіцати та синів її: Януарія, Фелікса, Филипа, Сильвана, Олександра, Віталія і Марціала (близько 164). Прп. Поплія Сирійського (близько 380). Прп. Мара співця (близько 430). Свт. Мойсея, архієп. Новгородського (1362). Прп. Анатолія Оптинського, старшого (1894). Сщмч. Володимира, митр. Київського (1918). Сщмч. Петра, архієп. Воронезького (1929); сщмч. Василія, єп. Прилуцького (1930); сщмч. Стефана пресвітера, мч. Бориса (1938).

Ікони Божої Матері, йменованої «Утамуй мої печалі». Городницької ікони Божої Матері «Утамуй мої печалі» (XX).

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 35 зач. (від полу), X, 1-9. Літ. – Свт.: 1 Кор., 151 зач., XII, 7-11. Ін., 36 зач., Х, 9-16. Сщмч.: Євр., 334 зач., XIII, 7-16.*

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ЯКЩО ХТО ВАМ СКАЖЕ: ОСЬ, ТУТ ХРИСТОС, АБО: ОСЬ ТАМ – НЕ ВІРТЕ“. ХРИСТОС ГОСПОДЬ, СПАСИТЕЛЬ НАШ, ВЛАШТУВАВШИ НА ЗЕМЛІ СВ. ЦЕРКВУ, БЛАГОВОЛИВ ПЕРЕБУВАТИ У НІЙ, ЯК ГЛАВА ЇЇ, ОЖИВИТЕЛЬ ЇЇ ТА ПРАВИТЕЛЬ.

 

ТУТ ХРИСТОС, У ПРАВОСЛАВНІЙ НАШІЙ ЦЕРКВІ, І В ІНШІЙ ЯКІЙ-НЕБУДЬ НЕМАЄ ЙОГО. І НЕ ШУКАЙ, НЕ ЗНАЙДЕШ. ТОМУ, ЯКЩО ХТО З НЕПРАВОСЛАВНОГО ЗБІГОВИСЬКА ПРИЙДЕ ДО ТЕБЕ І СТАНЕ ПЕРЕКОНУВАТИ: У НАС ХРИСТОС, НЕ ВІР. ЯКЩО ПОЧУЄШ ВІД КОГО: У НАС АПОСТОЛЬСЬКА СПІЛЬНОТА, І В НАС ХРИСТОС, НЕ ВІР.

 

АПОСТОЛАМИ ЗАСНОВАНА ЦЕРКВА ПЕРЕБУВАЄ НА ЗЕМЛІ; ЦЕ ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА. І ТУТ ХРИСТОС. А ТА, ЩО ВЧОРА УТВОРЕНА, СПІЛЬНОТА НЕ МОЖЕ БУТИ АПОСТОЛЬСЬКОЮ, БО У НІЙ НЕМАЄ ХРИСТА.

 

ЯКЩО КОГОСЬ ПОЧУЄШ, ЩО ГОВОРИТЬ: У МЕНІ ГОВОРИТЬ ХРИСТОС, А МІЖ ТИМ ВІН ЦЕРКВИ ЦУРАЄТЬСЯ, ПАСТИРІВ ЇЇ ЗНАТИ НЕ ХОЧЕ ТА ТАЇНСТВАМИ НЕ ОСВЯЧУЄТЬСЯ – НЕ ВІР ЙОМУ: У НЬОМУ НЕ ХРИСТОС, А ІНШІЙ ДУХ, ЯКИЙ ПРИСВОЮЄ СОБІ ІМ’Я ХРИСТА, ЩОБ ВІДВОЛІКАТИ ВІД ХРИСТА ГОСПОДА І ВІД СВ. ЦЕРКВИ ЙОГО.

 

І НІКОМУ НЕ ВІР, ХТО БУДЕ ТЕБЕ ПЕРЕКОНУВАТИ У ЧОМУСЬ, ЩО ЧУЖЕ ЦЕРКВІ. УСІХ ТАКИХ ВИЗНАВАЙ ЗНАРЯДДЯМИ БРЕХЛИВИХ ПРОПОВІДНИКІВ.

Вас може зацікавити

7 квітня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Архієреї, духовенство та миряни єпархії взяли участь у святкуваннях з нагоди 1033-річчя Хрещення Русі

Редактор Головний

Митр. Антоній (Паканич): Ненависть ставить нас на один рівень із гонителями

Редактор Головний