9.4 C
Lutsk
Четвер, 25 Квітень, 2024
Волинська єпархія Всі новини

Православний табір «Стежина добрА» прийняв дітей українських воїнів, внутрішньо переміщених осіб, сиріт

Цього 2022 року особлива не лише перша зміна табору,  бо такими будуть і чотири наступні. Особливим є сам час, у  який  табір,  що  має  давні  традиції і хорошу репутацію, розпочав  новий  відпочинковий  сезон. І  вдалося це, з благословення керуючого Волинською єпархією архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, Волинській  єпархії  Української Православної  церкви, яка  опікується табором, завдяки тому, що дотримуються вимог безпеки, передбачених у  час  війни  на території України для таких відпочинкових закладів.

Табір  знаходиться на території Свято-Троїцького Старосільського жіночого монастиря. Це ціле  містечко  за надійною огорожею,  зі спальним корпусом, де у кімнатах стоять дерев’яні ліжка і є внутрішній туалет. Просторі ігрові кімнати, медичний пункт, на території – тенісні столи, спортивні  майданчики, басейн, сцена, місце  для вогнища, трапезна з величезним залом, з кухнею, у якій найсучасніше обладнання… Але в цю вже звичну атмосферу дитячого табору внесла свої корективи війна, яка триває в Україні. Напад російської армії змінив місце постійного проживання для тисяч  українських  родин. І хоча сьогодні Волинь, дякувати Богу,  є тиловим регіоном, у «Стежині добрА»  дотримуватимуться вимог безпечного перебування.

Архімандрит Ілля (Вишневський), директор  табору і голова Молодіжного відділу Волинської єпархії УПЦ, повідомив, що на випадок звучання сирени повітряної  тривоги  всіх таборян буде переведено у сховище.  «Сховище  у нас  дуже  гарне,  добре  облаштовано, є вентиляція,  запас їжі  і  т.д. Також буде і автобус,  який зможе  вивести  дітей  у  безпечне  місце»,  – каже отець Ілля.

Дітей українських воїнів, сиріт, з родин внутрішньо переміщених родин православний  табір  приймає безкоштовно. З фінансами допомагає  дуже  багато  людей. І Польська Православна  церква, і благодійні організації  в  Україні  та  Європі,  представники яких часто самі звертаються  у єпархію з бажанням допомогти,  і, звісно, це пожертви  вірних  УПЦ  на  Волині і  не  лише  на  Волині.

«Звернулася до мене дружина українського воїна, чиї  діти мали у нас відпочивати. Каже, що має сусідку,  в якої  чоловік безвісти зник на фронті, жінка у розпачі, а  в неї ж  те ж діти, які також  потребують розради і підтримки. Але  мама… соромиться звертатися за допомогою.  То в  чім  річ?  Давайте нам координати  цієї  дитини з родини безвісти зниклого на фронті,  ми  все оформимо,  і дитина відпочине у «Стежині  добрА».  Так  і  зробили»  – поділився  отець  Ілля  лише однією історією.

Юлія  Трофімчук, педагог-організатор табору, розказала, що на першу зміну заїхали діти з Києва,  Дніпра, Харкова, Харківської області, дитинство  яких  змінила  війна,  вони  тижнями  сиділи  у  підвалах, ховаючись від вибухів та  обстрілів.  Їх  вдалося  евакуювати  кого  на  Волинь,  кого  на Львівщину, і тепер їх приймають у православному  таборі. Є у першій зміні і діти з мирних територій,  чи  то тилових,  чи  то  вже  визволених.  Але їхні  батьки захищають Україну  на  фронті.

«Такий  табір, а тим  більше, що цього літа  просто нема альтернативи для відпочинку  дітям, є  дуже  хорошою можливістю  реабілітувати  дітей, які  пережили війну, які бояться навіть чути  звуки  сирен тривоги,  і тут, у нас, дивуються і радіють, що ці звуки не  звучать»,  – ділиться Юлія Трофімчук.

Доки  діти душевно заспокоюються, вожаті і вихователі (а  у  «Стежині  добрА» вони працюють на  волонтерських  засадах) придумують їм цікаву програму  табірної  зміни. У першій зміні шукатимуть ключі  від  істини, ключі до правди – через аналіз людських чеснот, вивчення золотих  віршів  із Біблії, про які їм на духовних бесідах  буде говорити  духівник  табору отець  Кирило  (Видрич).

А  відкриття  табірної зміни відбудеться  у  формі «Євробачення»,  і матиме назву  «Стежинобачення». Будуть  футбольні  турніри, спортивне орієнтування на місцевості, ігри, бесіди  біля вогнища  і ще  багато чого  цікавого. А головне – любов і увага оточуючих,  які так потрібні нині дітям.

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл зустрівся із представниками реабілітаційного центру МАА у Луцьку

Редактор Головний

Що таке справжнє щастя та як стати щасливим

Редактор Головний

Вітаємо прот. Анатолія Давнюка з 25-річчям священницької хіротонії

Редактор Головний