19.5 C
Lutsk
Понеділок, 4 Липень, 2022
Волинська єпархія Всі новини

Православний табір «Стежина добрА» прийняв дітей українських воїнів, внутрішньо переміщених осіб, сиріт

Цього 2022 року особлива не лише перша зміна табору,  бо такими будуть і чотири наступні. Особливим є сам час, у  який  табір,  що  має  давні  традиції і хорошу репутацію, розпочав  новий  відпочинковий  сезон. І  вдалося це, з благословення керуючого Волинською єпархією архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, Волинській  єпархії  Української Православної  церкви, яка  опікується табором, завдяки тому, що дотримуються вимог безпеки, передбачених у  час  війни  на території України для таких відпочинкових закладів.

Табір  знаходиться на території Свято-Троїцького Старосільського жіночого монастиря. Це ціле  містечко  за надійною огорожею,  зі спальним корпусом, де у кімнатах стоять дерев’яні ліжка і є внутрішній туалет. Просторі ігрові кімнати, медичний пункт, на території – тенісні столи, спортивні  майданчики, басейн, сцена, місце  для вогнища, трапезна з величезним залом, з кухнею, у якій найсучасніше обладнання… Але в цю вже звичну атмосферу дитячого табору внесла свої корективи війна, яка триває в Україні. Напад російської армії змінив місце постійного проживання для тисяч  українських  родин. І хоча сьогодні Волинь, дякувати Богу,  є тиловим регіоном, у «Стежині добрА»  дотримуватимуться вимог безпечного перебування.

Архімандрит Ілля (Вишневський), директор  табору і голова Молодіжного відділу Волинської єпархії УПЦ, повідомив, що на випадок звучання сирени повітряної  тривоги  всіх таборян буде переведено у сховище.  «Сховище  у нас  дуже  гарне,  добре  облаштовано, є вентиляція,  запас їжі  і  т.д. Також буде і автобус,  який зможе  вивести  дітей  у  безпечне  місце»,  – каже отець Ілля.

Дітей українських воїнів, сиріт, з родин внутрішньо переміщених родин православний  табір  приймає безкоштовно. З фінансами допомагає  дуже  багато  людей. І Польська Православна  церква, і благодійні організації  в  Україні  та  Європі,  представники яких часто самі звертаються  у єпархію з бажанням допомогти,  і, звісно, це пожертви  вірних  УПЦ  на  Волині і  не  лише  на  Волині.

«Звернулася до мене дружина українського воїна, чиї  діти мали у нас відпочивати. Каже, що має сусідку,  в якої  чоловік безвісти зник на фронті, жінка у розпачі, а  в неї ж  те ж діти, які також  потребують розради і підтримки. Але  мама… соромиться звертатися за допомогою.  То в  чім  річ?  Давайте нам координати  цієї  дитини з родини безвісти зниклого на фронті,  ми  все оформимо,  і дитина відпочине у «Стежині  добрА».  Так  і  зробили»  – поділився  отець  Ілля  лише однією історією.

Юлія  Трофімчук, педагог-організатор табору, розказала, що на першу зміну заїхали діти з Києва,  Дніпра, Харкова, Харківської області, дитинство  яких  змінила  війна,  вони  тижнями  сиділи  у  підвалах, ховаючись від вибухів та  обстрілів.  Їх  вдалося  евакуювати  кого  на  Волинь,  кого  на Львівщину, і тепер їх приймають у православному  таборі. Є у першій зміні і діти з мирних територій,  чи  то тилових,  чи  то  вже  визволених.  Але їхні  батьки захищають Україну  на  фронті.

«Такий  табір, а тим  більше, що цього літа  просто нема альтернативи для відпочинку  дітям, є  дуже  хорошою можливістю  реабілітувати  дітей, які  пережили війну, які бояться навіть чути  звуки  сирен тривоги,  і тут, у нас, дивуються і радіють, що ці звуки не  звучать»,  – ділиться Юлія Трофімчук.

Доки  діти душевно заспокоюються, вожаті і вихователі (а  у  «Стежині  добрА» вони працюють на  волонтерських  засадах) придумують їм цікаву програму  табірної  зміни. У першій зміні шукатимуть ключі  від  істини, ключі до правди – через аналіз людських чеснот, вивчення золотих  віршів  із Біблії, про які їм на духовних бесідах  буде говорити  духівник  табору отець  Кирило  (Видрич).

А  відкриття  табірної зміни відбудеться  у  формі «Євробачення»,  і матиме назву  «Стежинобачення». Будуть  футбольні  турніри, спортивне орієнтування на місцевості, ігри, бесіди  біля вогнища  і ще  багато чого  цікавого. А головне – любов і увага оточуючих,  які так потрібні нині дітям.

Вас може зацікавити

З якого віку дітям належить тримати євхаристійний піст?

Редактор Головний

Фестиваль “ФАВОР 2019”: День другий. ФОТО

Редактор Головний

У Старих Червищах відзначили престольне свято

Редактор Головний