21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Календар

7 квітня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 6-а Великого посту. Глас 1.
Великий піст.
Дозволяється риба.

Совершается служба великому праздникуБлаговіщення Пресвятої Богородиці.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомКончина свт. Тихона, патріарха Московського і всієї Русі (1925). Прп. Савви Нового (1948).

Ікони Благовіщення Божої Матері.

Євангельські Читання

Утр. – Лк., 4 зач., I, 39-49, 56. На 6-му часі: Іс. XLIX, 6-10. На веч.: Бут. XXXI, 3-16. Притч. XXI, 3-21. Благовещення: Ісх. III, 1-8. Притч. VIII, 22-30. Літ. – Євр., 306 зач., II, 11-18. Лк., 3 зач., I, 24-38.

Літургія св. Іоанна Златоуста. На трапезі дозволяється риба.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Хто вухо своє затикає від зойку убогого, то й він буде кликати, та не отримає відповіді”. А ми часто дивуємося, чому Бог не слухає молитв наших? Ось і причина!

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

Тому, що бували випадки, коли ми затикали вуха свої від речей, про які просив нас нужденний; ось і нас не чує Господь. Але це ще не велике горе, якщо не чується молитва про щось тимчасове, а ось горе, якщо не стане Господь слухати нас, коли почнемо молитися Йому про відпущення гріхів наших. А не стане, якщо зойк до Нього тих, які знехтувані нами, сильніші молитв наших. Треба поспішити запобігти цій біді, за прикладом Закхея, якому за його мудрі рішення сказав Господь: “нині прийшло спасіння дому цьому”.


Благовіщення і встановлення таїнства Тіла та Крові. Яке поєднання! Ми причащаємось істинного Тіла та істинної Крові Христових, – тих самих, які у втіленні прийняті від пренепорочної крові Пречистої Діви Богородиці. Таким чином, у втіленні, яке звершилося під час благовіщення, покладено початок таїнству Тіла та Крові. І нині це дається на пам’ять усім християнам, щоб, пам’ятаючи це, шанували Пресвяту Богородицю істинною Матір’ю своєю, не як молитвеницю тільки та заступницю, але і як харчувальницю всіх. Діти харчуються молоком матері, а ми наповнюємося Тілом та Кров’ю, які від Пресвятої Діви Богородиці. Наповнюючись так, ми п’ємо молоко з грудей Її.

Вас може зацікавити

6 січня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

23 вересня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

16 січня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний