Прор. Єремії (VI ст. до Р. Х.).
Прмч. Вати Персіянина (IV). Блгв. Тамари, цариці Грузинської (1213). Прп. Пафнутія Боровського (1477). Сщмч. Макарія, митр. Київського (1497). Прп. Герасима Болдинського (1554). Прмчч. Афонських: Євфимія (1814), Ігнатія (1814) та Акакія (1816). Мц. Ніни (1938). Собор новомучеників Ізюмських (перехідне святкування в суботу 3-ї седмиці після Пасхи).
Царевококшайської, або Мироносицької (1647), Андрониківської та іменованої «Несподівана Радість» ікон Божої Матері.
Євангельські Читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
КОЛИ СВ. ПАВЕЛ ПОЧАВ ПРОПОВІДУВАТИ В ДАМАСКУ, ВСІ ДИВИЛИСЯ, ГОВОРЯЧИ: “ЧИ НЕ ТОЙ САМИЙ ЦЕ, ХТО ГНАВ ПРИЗИВАЮЧИХ ІМ’Я ЦЕ?” І ЗАВЖДИ ТАК БУВАЄ, ЩО ТІ, СЕРЕД ЯКИХ ХТОСЬ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ВІД НЕВІР’Я ДО ВІРИ, АБО ВІД ГРІХА ДО ЧЕСНОТИ, ДИВУЮТЬСЯ, ЩО СТАЛОСЯ З ЦИМ ЗВЕРНЕНИМ? УСЕ ЙШЛО ПО-НАШОМУ, А ТУТ РАПТОМ ВСЕ СТАЛО ІНАКШЕ: І МОВА, І ПОГЛЯД, І ХОДА, І ДУМКИ НЕ ТІ, І ПОЧИНАННЯ ІНШІ, І МІСТА ВІДВІДУВАННЯ ІНШІ.
ТУТ ТЕЖ БУВАЄ, ЯК ЯКЩО ЙШОВ БИ ХТО НА ЗАХІД І РАПТОМ ПОВЕРНУВ НА СХІД. ОБИДВА ЦІ ЖИТТЯ ПРОТИЛЕЖНІ І ОДНЕ ІНШЕ ВИКЛЮЧАЄ. ХТО ЗАХОТІВ БИ ПОЄДНАТИ ЇХ АБО СКЛАСТИ ЦІЛІСНЕ ЖИТТЯ ЧАСТИНОЮ З ТОГО, ЧАСТИНУ З ІНШОГО, ТОЙ ВИТРАТИТЬ І ЧАС, І ПРАЦЮ, А УСПІХУ НІЯКОГО НЕ БУДЕ. ЯКЕ СПІЛКУВАННЯ! ТІЛЬКИ НЕ РОЗУМІЮЧІ СПРАВИ МОЖУТЬ ГОВОРИТИ: “ДЛЯ ЧОГО ТАК КРУТО!”