23.3 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Календар

6 січня 2024 року – календар з повчанням

Cедмиця 31 після П’ятидесятниці Різдвяний піст.
Субота перед Різдвом ХристовимНавечір’я Різдва Христового (Різдвяний святвечір). Прмц. Євгенії та з нею мчч. Прота, Якінфа і Клавдії (близько 262). Прп. Миколая ченця (IX). Прмч. Інокентія (Бєди) (1928); сщмч. Сергія Мечова пресвітера (1942).

Євангельські Читання

На вечірні: – Євр. 1:1-12 (зач. 303). Після Літургії звершується велика вечірня. Відпуст: «Христос, истинный Бог наш…» На літ.: – Ап.: Суботи перед Різдвом Христовим: Гал. 3:8-12 (зач. 205). Єв.: Суботи перед Різдвом Христовим: Лк. 13:18-29 (зач. 72).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Намагайтеся увійти крізь вузькі врата” (Лк.13:24). Вузькі ворота – життя не з власної волі, не за своїми бажаннями, не на догоду собі; широкі ворота – життя за всіма рухами і прагненнями пристрасного серця, без найменшої собі відмови в чому-небудь. Таким чином, ворота в Царство – самообмеження. Стримуй себе в усьому – і це буде те саме, що напруження або натиск у двері, щоб відчинити їх і протіснитися крізь них. Як і чим себе стримувати? Заповідями Божими, протилежними пристрасним рухам серця. Коли починаєш сердитися на когось, згадай заповідь Господа: “не гнівайтеся… даремно” (Мф.5:22), і стримай тим серце своє. Коли прийдуть блудні рухи, наведи на думку заборону навіть і дивитися на жінку з пожадливістю, і стримай тим свою хіть. Коли захочеться засудити когось, згадай слово Господнє, що цим ти робиш Суддю небесного невблаганним щодо себе, і стримай тим свою зарозумілість. Так щодо і до всякого порочного руху. Збери проти кожного з них вислови Божественного Письма і тримай їх у пам’яті. Щойно вийде з серця якесь погане бажання, ти негайно в’яжи його спрямованим проти нього висловом; або наперед обв’яжи всі свої бажання і думки Божественними словами і ходи в них: будеш, ніби у кайданах. Але в цих кайданах – свобода, або вільний шлях у Царство Боже.

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл співслужив Предстоятелю під час Чину освячення Мира

Редактор Головний

Проповідь у День Хрещення Русі

Редактор Головний

5 липня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний