19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Всі новини Календар

4 лютого 2024 року – календар з повчанням

Неділя 35 після П’ятидесятниці Посту немає.
Собор новомучеників і сповідників Церкви нашої (перехідне святкування в неділю, найближчу до 25 січня). Ап. Тимофія (близько 96). Прмч. Анастасія Персіянина (628). Мчч. Мануїла, Георгія, Петра, Леонтія єпископів; Сіонія, Гавриїла, Іоанна, Леонта, Парода пресвітерів та інших 377-ми (близько 817). Прмч. Анастасія, диякона Печерського, в Ближніх печерах (XII). Прп. Макарія Жабинського, Бєлевського чудотворця (1623). Сщмчч. Іоанна Успенського та Євфимія Тихонравова пресвітерів (1938).

Євангельські Читання

Утр.: – Мк. 16:1-8 (зач. 70). На літ.: – Ап.: Кол. 3:12-16 (зач. 258).; Мчч.: Рим. 8:28-39 (зач. 99). Єв.: Лк. 18:18-27 ( зач. 91 – про багатого юнака).; Мчч.: Лк. 21:8-19 (зач. 105-106).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Як важко тим, що мають багатство, увійти в Царство Боже!” (Лк. 18:24). Тут мається на увазі багатий, який у самому собі бачить багато способів і багато сил до свого благоденства. Але щойно той, хто має багато, відсіче всяку пристрасть до майна, погасить у собі всяку на нього надію і перестане бачити в ньому істотну свою опору, тоді він у серці буває як той, хто нічого не має; такому відкрита дорога в Царство.

Багатство тоді не тільки не заважає, а й допомагає, бо дає спосіб робити добро. Не багатство біда, а надія на нього і пристрасть до нього. Цю думку можна узагальнити так: хто на що надіється і до чого має пристрасть, той тим і багатий буває. Хто на Бога єдиного покладає надію і до Нього всім серцем приліплюється, той Богом і багатий; хто на інше що покладає надію, до того і серце своє звертає, крім Бога, той іншим цим і багатий, а не Богом. Звідси виходить: хто не Богом багатий, тому немає входу в Царство Боже. Тут маються на увазі рід, зв’язки, розум, чини, сфера діяльності тощо.

Вас може зацікавити

8 вересня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Керуючий справами УПЦ: Кожному треба замислитись, що він візьме із собою у вічність

Редактор Головний

Предстоятель УПЦ пояснив, як розумно ставитися до земних благ

Редактор Головний