20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Календар

5 березня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця м’ясопусна. Глас 5.
День пісний.
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Льва, єп. Катанського (бл. 780). 34 преподобномучеників ВалаамськихТитаТихонаГеласіяСергіяВарлаамаСаввиКононаСильвестраКіпріанаПименаІоаннаСамонаІониДавидаКорниліяНифонтаАфанасіяСерапіонаВарлаамаАфанасіяАнтоніяЛукиЛеонтіяФомиДіонісіяФилипаІгнатіяВасиліяПахоміяВасиліяФеофілаІоаннаФеодораІоанна (1578).

Сщмч. Садока(Шах-Дуста), єп. Персидського, і з ним 128-ми мучеників (342-344). Прп. Агафона, Папи Римського (682). Блгв. кн. Ярослава Мудрого (1054). Прп. Агафона Печерського (XIII-XIV). Прмч. Корнилія, ігумена Псково-Печерського (1570) .

Сщмч. Миколая пресвітера.

Євангельські Читання

2 Ин., 75 зач., I, 1-13. Мк., 68 зач., XV, 22, 25, 33-41 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СВ. ІОАНН БОГОСЛОВ ПИШЕ: “БАГАТО СПОКУСНИКІВ ПРИЙШЛИ У СВІТ, ВОНИ НЕ ВИЗНАЮТЬ ІІСУСА ХРИСТА, ЯКИЙ ПРИЙШОВ У СВІТ У ПЛОТІ“. ТАК БУЛО У ЙОГО ЧАС; А НИНІ ВХОДЯТЬ У СВІТ СПОКУСНИКИ, ЯКІ СПОВІДУЮТЬ ХРИСТА, ЩО У ПЛОТІ ПРИЙШОВ, АЛЕ ЯКІ ТИМ НЕ МЕНШЕ “СПОКУСНИКИ ТА АНТИХРИСТИ“. ПОЧАЛОСЯ ЦЕ ЩЕ З ЧАСІВ АРІЯ ТА ТРИВАЄ ДОСІ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ДРЕВНІ, УТІМ, СПОТИКАЛИСЯ БІЛЬШЕ У ДОГМАТІ ПРО ОСОБУ ІІСУСА ХРИСТА, СПАСИТЕЛЯ НАШОГО; А З ЧАСІВ ЛЮТЕРА СТАЛИ СПОТИКАТИСЯ У ВЧЕННІ ПРО СПАСІННЯ У НЬОМУ.

І СКІЛЬКИ ВЖЕ ПОБУВАЛО ТАКИХ? І У НАС З’ЯВИЛИСЯ ТАКІ “СПОКУСНИКИ ТА АНТИХРИСТИ“, ЯКІ ТЛУМАЧАТЬ, ЩО “ВІРУЙ І ДОСИТЬ“; БІЛЬШЕ НІЧОГО НЕ ТРЕБА – НІ ЦЕРКВИ, НІ ТАЇНСТВ, НІ СВЯЩЕНСТВА. ПОЧИНАЮТЬ ЖЕ СВОЮ ЛЕСТЬ І ЦІ ТЕЖ З ХРИСТА ГОСПОДА ТА СПАСІННЯ У НЬОМУ. АЛЕ ЯКЩО НЕПРАВИЛЬНО ПРО ЦЕ ТЛУМАЧАТЬ, ТО ЦЕ АНТИХРИСТИ ТА КЛЯТВІ НАЛЕЖИТЬ. ОСТЕРІГАЙТЕСЯ ЇХ.

 

УСЯКИЙ, ХТО ПЕРЕСТУПАЄ ВЧЕННЯ ХРИСТОВЕ І НЕ ПЕРЕБУВАЄ У НЬОМУ, НЕ МАЄ БОГА“. І ВОНИ НЕ МАЮТЬ, ТОМУ ЩО НЕ МАЮТЬ ВЧЕННЯ ХРИСТОВОГО. УЧЕННЯ ЦЕ – В ЦЕРКВІ, А ВОНИ ВІД’ЄДНАЛИСЯ ВІД ЦЕРКВИ. ТІЛЬКИ ТІ, ЯКІ ЦЕРКВІ СЛІДУЮТЬ, МАЮТЬ ВЧЕННЯ ХРИСТОВЕ ТА ПЕРЕБУВАЮТЬ У НЬОМУ. ЗАРАДИ ЦЬОГО І ХРИСТА СИНА БОЖОГО МАЮТЬ І БОГА ОТЦЯ. А ТІ НЕ МАЮТЬ, ХОЧА І СТВЕРДЖУЮТЬ, ЩО МАЮТЬ. НЕ ПРИЙМАЙТЕ ТАКИХ ТА НЕ ВІТАЙТЕ ЇХ.

Вас може зацікавити

7 березня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

14 грудня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

6 жовтня 2022 року – православний календар

Редактор Головний