-2.8 C
Lutsk
П’ятниця, 21 Січень, 2022
Всі новини Календар

4 вересня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 11-а після П’ятидесятниці. Глас 1.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. АгафоникаЗотикаФеопрепія (Боголєпа), АкиндинаСеверіана та інших (305-311). Прп. Ісаакія I Оптинського (1894). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Горазда, єп. Богемського і  Мораво-Сілезького (1942) (Серб.).

Сщмч. Афанасія єп. (270-275), прп. Анфуси (бл. 298) та слуг її, мчч. Харисима і Неофіта (270-275). Мц. Євлалії діви (бл. 303).

Сщмчч. Макарія, єп. Орловського, Іоанна та Олексия пресвітерів (1918). Сщмчч. Феодора, єп. Пензенського і з ним Василія і Гавриїла пресвітерів (1937). Сщмчч. Іоанна, єп. Великолукського, Олексія, архієп. Омського, ОлександраМихаілаі Феодора пресвітерів, прмчч. Іларіона, Іоаннаі  Ієрофея (1937).

Грузинської ікони Божої Матері (1650).

Євангельські Читання

1 Кор., 123 зач., I, 3-9. Мф., 78 зач., XIX, 3-12.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ГОСПОДЬ КАЖЕ, ЩО ПОДРУЖНІЙ СОЮЗ ВІД ПОЧАТКУ САМ БОГ БЛАГОСЛОВИВ І ВКЛАВ

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийЗАКОН ЦЕЙ У ЄСТВО НАШЕ;

ПРО ТИХ ЖЕ, ХТО ХОЧЕ НЕ ОДРУЖУВАТИСЯ, СКАЗАВ: “ХТО МОЖЕ ВМІСТИТИ, ХАЙ ВМІСТИТЬ”.

 

ЗРОЗУМІЛО, ЩО ХОЧ І ВИЗНАВ ВІН ШЛЮБ ЗАКОНОМ ПРИРОДНІМ, АЛЕ НЕ НАСТІЛЬКИ НЕОБХІДНИМ ТА НЕМИНУЧИМ, ЩОБИ НЕ БУЛО МІСЦЯ БЕЗШЛЮБНОСТІ. І ОСТАННЄ ВІН ДОЗВОЛЯЄ, АЛЕ ОБМЕЖУЄ УМОВОЮ, ЯКА ЗБЛИЖУЄ ЙОГО З ЗАКОНОМ ЄСТВА.

 

СКОПЕЦЬ ВІД НАРОДЖЕННЯ – БЕЗШЛЮБНИЙ ЗА ЗАКОНОМ ПРИРОДИ; АЛЕ І ТОЙ, ХТО ЗА СВОЇМ БАЖАННЯМ СТАВИТЬ СЕБЕ У ТАКЕ СТАНОВИЩЕ, В ЯКОМУ ПРИРОДНІЙ СКОПЕЦЬ ЗНАХОДИТЬСЯ ВІД НАРОДЖЕННЯ БЕЗ УЧАСТІ СВОЄЇ ВОЛІ – СТАЄ НА ОДНІЙ З НИМ ЛІНІЇ ЩОДО ПРИРОДНІХ ПОТРЕБ.

 

ВІДПОВІДНО, У ЦЬОМУ ПЛАНІ ЯК ПЕРШИЙ, ТАК І ДРУГИЙ – БЕЗШЛЮБНІ ВІД ПРИРОДИ. ЧОМУ Ж ДУХОВНЕ СКОПЧЕСТВО АБО Ж ДОБРОВІЛЬНА БЕЗШЛЮБНІСТЬ ВВАЖАЄТЬСЯ НЕПРИРОДНІМ?

 

ТОМУ, ЩО НЕ РОЗУМІЮТЬ ЄСТВА. У НИХ ТІЛЬКИ ТЕ ПРИРОДНЄ, ЩО ПРИРОДНЄ ТІЛУ, А ЩО ПРИРОДНЄ ДУХУ І ЩО У ХОДІ ВПЛИВУ ЙОГО НА ТІЛО СТАЄ ПРИРОДНІМ, ТОГО ВОНИ НЕ ХОЧУТЬ ВВАЖАТИ ПРИРОДНІМ.

 

І ЯКБИ Ж ТО ВСІ ЦІ ЛЮДИ БУЛИ ІЗ МАТЕРІАЛІСТІВ, АЛЕ Ж НІ: ПОГОВОРИТИ З НИМИ ПРО ЩО-НЕБУДЬ ІНШЕ, ВОНИ ТЕЖ БУДУТЬ МУДРУВАТИ.

Вас може зацікавити

Короткі та актуальні поради афонського святого християнину

Редактор Головний

12 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Преподобний Іов Почаївський і його сучасники

Редактор Головний