Cедмиця 9 після П’ятидесятниці. | Пісний день. |
Мироносиці рівноап. Марії Магдалини (I). Перенесення мощей сщмч. Фоки (403–404). Прп. Корнилія Переяславського (1693). Сщмч. Михаїла Накарякова пресвітера (1918); сщмч. Олексія Ільїнського пресвітера (1931). |
Євангельські Читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
“Дім Мій домом молитви назветься, а ви зробили його вертепом розбійників” (Мф.21, 13). Усім відомо, що храм вимагає побожності, зібраності думок, поглиблених думок про Бога і стояння в присутності Божій, і однак же, хто виконує це? До храму йдуть із бажанням помолитися, постояти в ньому трохи з теплим завзяттям, а потім думки починають блукати, і в голові відбувається базар ще галасливіший за той, що його зустрів Господь у храмі Єрусалимському.
Чому так? Тому, що перебування в храмі відображення всього життя. Як живуть, так і в храмі себе тримають. Храм впливає і дещо підтримує духовні рухи, але потім звичайна течія духовного устрою бере своє. Тому якщо хочеш, щоб твоє перебування в храмі було гідним стоянням перед лицем Господа, готуйся до того життям звичайним; ходи, скільки можеш, у молитовному настрої. Ця робота доведе тебе до того, що і в храмі весь час стоятимеш благоговійно. Це ж благоговіння надихне тебе на благоговіння і в звичайному житті. Так підеш усе вище й вище. Допоможи ж Господи, починай!