9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Календар

13 березня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця cирна (масляна) – загальниця. Глас 6.
На трапезі не дозволяється м’ясо.

Усіх преподобних отців, у подвигу просіявшихCовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Іоанна Кассіана Римлянина (435).

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Василія сповідника (бл. 750). Сщмч. Арсенія, митр. Ростовського (1772).

Сщмч. Нестора, єп. Магіддійського (250). Прпп. жон Марини і Кіри (бл. 450). Прп. Іоанна, названого Варсонофієм, єп. Дамаського (V). Сщмч. Протерія, патріарха Александрійського (457). Прмч. Феоктириста, ігумена Пелікітського (VIII). (VIII). Блж. Миколая Саллоса, Христа ради юродивого, Псковського (1576).

Девпетерувської ікони Божої Матері (1392).

Євангельські Читання

Рим., 115 зач., XIV, 19-26. Мф., 16 зач., VI, 1-13. Прпп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Мф., 43 зач., XI, 27-30.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ТІ, ХТО Є ХРИСТОВИМИ, РОЗІП’ЯЛИ ПЛОТЬ З ПРИСТРАСТЯМИ ТА ПОХОТЯМИ”. НИНІ ЗМІНИВСЯ ЦЕЙ ПОРЯДОК: РОЗПИНАЮТЬ ПЛОТЬ, АЛЕ НЕ З ПРИСТРАСТЯМИ ТА ПОХОТЯМИ, А САМИМИ ПРИСТРАСТЯМИ ТА ПОХОТЯМИ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

СКІЛЬКИ МУЧАТЬ НИНІ ТІЛО ОБЖЕРЛИВІСТЮ, ПИЯЦТВОМ, БЛУДНИМИ СПРАВАМИ, ТАНЦЯМИ ТА ГУЛЯННЯМИ! НАЙБІЛЬШ БЕЗСЕРДЕЧНИЙ ГОСПОДАР НЕ МУЧИТЬ ТАК СВОЮ ЛІНИВУ ТВАРИНУ. ЯКБИ Ж ДАТИ ПЛОТІ НАШІЙ СВОБОДУ ТА СЕНС, ТО ПЕРШИЙ ГОЛОС ЇЇ БУВ БИ ПРОТИ ГОСПОДИНІ СВОЄЇ – ДУШІ, ЩО ВОНА НЕЗАКОННО ВТРУТИЛАСЯ У ЇЇ СПРАВИ, ВНЕСЛА У НЕЇ ПРИСТРАСТІ ЇЙ ЧУЖІ І, ВИКОНУЮЧИ ЇХ У НІЙ, МУЧИТЬ ЇЇ.

 

ЗА СВОЄЮ СУТТЮ ПОТРЕБИ НАШОГО ТІЛА ПРОСТІ ТА БЕЗПРИСТРАСНІ. ПОДИВІТЬСЯ НА ТВАРИН: НЕ ОБ’ЇДАЮТЬСЯ, ЗАЙВОГО НЕ СПЛЯТЬ, ЗАДОВОЛЬНИВШИ ТІЛЕСНІ ПОТРЕБИ СВОГО ЧАСУ, ЦІЛИЙ РІК ЗАЛИШАЮТЬСЯ СПОКІЙНИМИ. ЦЕ ЛИШЕ ДУША, ЗАБУВШИ СВОЇ КРАЩІ ПРАГНЕННЯ, НАЛАШТУВАЛА СОБІ З ПРОСТИХ ПОТРЕБ ТІЛА БАГАТО ПРОТИПРИРОДНІХ ПРАГНЕНЬ, ЯКІ СТАЛИ ЧЕРЕЗ СВОЮ БЕЗМІРНІСТЬ ПРОТИПРИРОДНІМИ І ТІЛУ.

 

УСІЛЯКО, ОДНАК, ЩОБ ВІДСІКТИ ВІД ДУШІ ПРИЩЕПЛЕНІ НЕЮ ДО СЕБЕ ПРИСТРАСТІ ТІЛЕСНІ, НЕОБХІДНО РОЗПИНАТИ ПЛОТЬ, ТІЛЬКИ ЗОВСІМ У ПРОТИЛЕЖНОМУ СЕНСІ, ТОБТО НЕ ДАЮЧИ ЇХ ВДОСТАЛЬ ПОТРІБНОГО АБО ЗАДОВОЛЬНЯЮЧИ ЇЇ ПОТРЕБИ НЕЗРІВНЯНО МЕНШОЮ МІРОЮ, АНІЖ СКІЛЬКИ ВИМАГАЄ ЦЬОГО ПРИРОДА.

Вас може зацікавити

22 грудня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

3 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

26 лютого 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний