13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Всі новини Календар

3 серпня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 9 після П’ятидесятниці. Посту немає.
Прор. Єзекіїля (VI ст. до Р. Х.). Прпп. Симеона, Христа заради юродивого, та Іоанна, співпосника його (близько 590). Мч. Віктора Марсельського (близько 290). Прп. Онуфрія мовчазного, Печерського, в Ближніх печерах (ХII–ХIII). Сщмч. Петра Голубєва пресвітера (1938). Знайдення мощей св. Романа Медведя спов., пресвітера (1999).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 1Кор. 14:6-19 (зач. 155). Єв.: Мф. 20:17-28 (зач. 81).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Християнство цілком задовольняє і наше прагнення до першості, але як? Зовсім всупереч тому способу, який вживається у світі. Хочеш бути першим? Будь усім рабом, тобто будь перед усіма останнім, і це настільки ж істотно, наскільки істотно налаштовувати життя своє і свою вдачу за прикладом Господа Христа. Господь каже: “Син Людський не для того прийшов, щоб Йому служили, але щоб послужити, і віддати душу Свою для відкуплення багатьох” (Мф. 20:28).

 

Господь служить, навіть ноги учнів умиває: нема чого, отже, соромитися послужити кому-небудь. Як і чим можеш служи; можливості на кожному кроці: голодного нагодуй, нагагого одягни, подорожнього в дім введи, хворого відвідай і навіть доглянь за ним, і тому, хто потребує всякої іншої допомоги, не відмов. І не тілу тільки, а й душі іншого послужи: напоуми, пораду подай, книжку хорошу вкажи, утіш, підкріпи. І слово – могутній засіб допомагати; у ньому душа виходить і, поєднуючись із іншою, сили їй додає.

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл освятив престол храму в селі Боровно Житнівського благочиння

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив всенічну у Свято-Покровському храмі напередодні неділі перед Різдвом

Редактор Головний

У день престольного свята митрополит Нафанаїл відвідав православну громаду с. Брониця

Редактор Головний