30.5 C
Lutsk
Середа, 17 Липень, 2024
Всі новини Календар

15 вересня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 13-а після П’ятидесятниці. Глас 3.
День пісний. 

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Маманта, батька його Феодота і матери Руфіни (III). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Іоанна постника, патріарха Константинопольського (595). Совершается служба с полиелеемПрпп. Антонія (1073) Совершается служба с полиелеемі Феодосія (1074) Печерських. Перенесення мощей блгвв. кн. Петра і кн. Февронії Муромських чудотворців (1992).

Мчч. 3628 в Нікомідії  (III-IV). Знайдення мощей прп. Феодосія Тотемського (1796). Собор Саратовських святих

Сщмчч. Варсонофія, єп. Кирилівського, і з ним Іоанна пресвітера, прмц. Серафими ігумені і мчч. Анатолія, МиколаяМихаїла і Филипа (1918). Сщмчч. Дамаскіна, єп. Стародубського, і з ним Євфимія, Іоанна, Іоанна, ВолодимираВіктораФеодотаПетраСтефана пресвітерів (1937). Сщмч. Германа, єп. В’язниківського, Стефана пресвітера і мч. Павла (1937).

Калузької  ікони Божої Матері (1771).

Євангельські Читання

2 Кор., 189 зач., IX, 12 – X, 7. Мк., 13 зач., III, 20-27. Мч.: Рим., 99 зач., VIII, 28-39. Ін., 50 зач., XV, 1-7 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У ЄВАНГЕЛІЄ Є ТАКІ СЛОВА: “ЯКЩО ЦАРСТВО РОЗДІЛИТЬСЯ САМЕ У СОБІ, ТО НЕ МОЖЕ ВИСТОЯТИ ЦЕ ЦАРСТВО”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

ПОКИ ВСЕРЕДИНІ ПЕРЕВАЖАЮТЬ ЯКОСТІ ЛУКАВСТВА ГРІХОВНОГО, МІЦНО ЖИВЕ У НАС ЦАРСТВО ПІТЬМИ ТА ГРІХА; АЛЕ КОЛИ БЛАГОДАТЬ БОЖА ПОЛОНЕНУ ГРІХОМ ЧАСТИНУ ДУХА ПРИВЕРНЕ ДО СЕБЕ, ЗВІЛЬНИВШИ ЇЇ З ПОЛОНУ, ТОДІ ВІДБУВАЄТЬСЯ ВСЕРЕДИНІ ПОДІЛ: ГРІХ З ОДНІЄЇ СТОРОНИ, А ДОБРО – З ІНШОЇ.

 

ВНАСЛІДОК ЦЬОГО ЗБУДЖЕННЯ, СВІДОМІСТЮ ТА СВОБОДОЮ ЛЮДИНА З’ЄДНУЄТЬСЯ З ДОБРОМ, ГРІХ ВТРАЧАЄ ВСЯКУ ОПОРУ ТА ЙДЕ НА РОЗКЛАДАННЯ. ПОСТІЙНІСТЬ У ПРИЙНЯТОМУ ДОБРОМУ НАМІРІ І ТЕРПІННІ В ТРУДАХ ЧЕРЕЗ НЬОГО ЗОВСІМ ЗАСМУЧУЮТЬ ГРІХ ТА ВИЖИВАЮТЬ ЙОГО.

 

ТОДІ ПОЧИНАЄТЬСЯ ЦАРСТВО ДОБРА ВСЕРЕДИНІ, І СТОЇТЬ ВОНО, ПОКИ НЕ ЗАКРАДЕТЬСЯ ЯКИЙ-НЕБУДЬ ЗЛИЙ ПОМИСЛ І, ОТРИМАВШИ СОБІ ДОЗВІЛ, НЕ ВІДБУДЕТЬСЯ ЗНОВУ РОЗДІЛЕННЯ.

ДАЙ ТІЛЬКИ ХОДУ ГРІХОВНІЙ ДІЇ, ЩО ЗАРОДИЛАСЯ, З’ЄДНАЙСЯ З НЕЮ І ПРИВЕДИ ЇЇ У ДІЮ – І ЗНОВУ ПОЧНЕ ДОБРО СЛАБШАТИ, А ЗЛО – РОСТИ, ПОКИ ЗОВСІМ ЙОГО НЕ ВИЖИВЕ.

 

ЦЕ МАЙЖЕ БЕЗПЕРЕРВНА ІСТОРІЯ ВНУТРІШНЬОГО ЖИТТЯ У ТИХ, ХТО СЛАБКИЙ СЕРЦЕМ І НЕМАЄ СИЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ.

 

Вас може зацікавити

9 вересня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

ДЛЯ ЧОГО ВСТАНОВЛЕНО ТАЇНСТВО ПОКАЯННЯ

Редактор Головний

Чудотворець в пастушій шапочці: Історія дива святого Спиридона Триміфунтського

Редактор Головний