23.4 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Всі новини Проповіді Публікації

Проповідь у неділю Жінок-Мироносиць

Сьогодні наша Мати Церква вшановує пам’ять святих жінок мироносиць. А євангельське читання розповідає нам, як у неділю раненько Марія Магдалина, і Марія Яковля, і Соломія купили пахощі (дороге миро), щоб помазати тіло Христа Спасителя.

Ось чому церква називає їх жінки мироносиці. Вони йдуть і говорять між собою, хто ж відвалить нам камінь від дверей гробу, адже він дуже важкий. Але прийшовши, побачили, що камінь відвалений і ангела Господнього побачили, який сповістив їм радісну звістку: “Не бійтеся, Я знаю, що ви шукаєте Ісуса розп’ятого, але немає Його тут Христос воскрес“, – із цього часу весь світ уже 2000 років повторяє у відповідь ангелові “Воістину Воскрес!”

Хто ж були ці жінки? Це учениці Господа Нашого Ісуса Христа. Під час його проповідей вони ходили разом із Господом і служили Йому. Міцною була їхня любов до Господа. Вони йшли за ним засудженим на розп’яття, вони стояли біля Христа, тоді як усі апостоли, крім Іоанна Богослова, залишили Господа.

Вони разом з Йосипом Аримафейським і Нікодимом знімають Його Тіло з хреста, вкривають чистою плащаницею і кладуть у гробовій печері, вони бачать, як великий камінь закриває вхід до печери.

Йосип і Нікодим, поховавши Спасителя, вважали свою справу закінченою, а святі жінки мироносиці бажають послужити Христу і після Його смерті. Камінь, яким був закритий вхід до печери, мало хто міг відвалити. Під цим каменем слід розуміти нашу віру, бо сьогодні у храмі більшість жінок, аніж чоловіків. А це говорить про те, що у жінок більша та сильніша віра.

Вітаємо всіх вас, дорогі наші матері, бабусі та дівчатка з вашим жіночим днем – Жінок Мироносиць. Дай Боже вам міцного здоров’я, сімейного затишку та спасіння безсмертної душі !

Настоятель Свято-Михайлівської церкви
с. Гута-Боровенська
Прот. Олександр Кулик

(Житнівський благочинний округ)

Вас може зацікавити

У Білостоці невідомі пограбували Свято-Михайлівський храм

Редактор Головний

Разом з Богом до перемоги: бійці 24 ОМБР дякують владиці Нафанаїлу, духовенству та парафіянам за допомогу

Редактор Головний

Проповідь у четверту неділю після Пасхи, про розслабленого

Редактор Головний