Седмиця 33-я після П’ятидесятниці. Глас 7. День пісний. |
Дозволяється риба.
|
Ап. Тимофія (бл. 97). Прмч. Анастасія Персіянина (628). Прп. Макарія Жабинського, Бєлевського чудотворця (1623).
Мчч. Мануїла, Георгія, Петра, Леонтія єпископів, Сіонія, Гавриїла, Іоанна, Леонта, Парода пресвітера та інших 377-ми (бл. 817). Прмч. Анастасія, диякона Печерського (XII).
Євангельські Читання
1 Пет., 58 зач., I, 1-2, 10-12; II, 6-10. Мк., 53 зач., XII, 1-12. Ап.: 2 Тим., 290 зач. (від полу́), I, 3-9. Лк., 50 зач., X, 1-15.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
ДЕХТО ЗВЕРНУВСЯ ДО ГОСПОДА З ТАКИМ ПИТАННЯМ: “УЧИТЕЛЮ БЛАГИЙ! ЩО МЕНІ РОБИТИ, ЩОБ УНАСЛІДУВАТИ ЖИТТЯ ВІЧНЕ?
ЩО ЗУМОВИЛО ЦЕ ПИТАННЯ? ХІБА НЕ БУЛО ПИСАНЬ? ХІБА НЕ ЧИТАЛИ КОЖНОЇ СУБОТИ ЗАКОНУ ДЛЯ ВСІХ? БУЛО ВСЕ – І ПИСАННЯ, І ТІ, ХТО ТЛУМАЧИВ ЙОГО; АЛЕ У СУСПІЛЬСТВІ ПОБУТУВАЛИ РІЗНІ ДУМКИ І ЗБИВАЛИ З ТОЛКУ.
ФАРИСЕЇ ГОВОРИЛИ ОДНЕ, САДУКЕЇ – ДРУГЕ, САМАРЯНИ – СВОЄ; У ГАЛІЛЕЇ Ж, МОЖЛИВО, І ЯЗИЧНИЦЬКІ ВЧЕННЯ БУЛО ЧУТИ, І ВСЯКИЙ ВИСТАВЛЯВ СВОЄ ТОНОМ ПЕРЕКОНАННЯ. ТОЙ ЖЕ, ХТО РЕВНО СТАВИВСЯ ДО СПАСІННЯ, ЩО ПРИРОДНО, СТИКАВСЯ З ПИТАННЯМ: ЯК ЖЕ БУТИ, ЧОМУ СЛІДУВАТИ, ЩОБ НЕ ЗГУБИТИ ДУШІ СВОЄЇ?
СТАНОВИЩЕ НАШЕ ДУЖЕ СХОЖЕ НА ТОДІШНЄ. ЯКИХ ТІЛЬКИ НЕ ХОДИТЬ У НАС ВЧЕНЬ І В ШКОЛАХ, І В СУСПІЛЬСТВІ, І В ЛІТЕРАТУРІ! ІНДИФЕРЕНТІСТУ ЦЕ НІ ДЛЯ ЧОГО; А ДЛЯ КОГО НЕ ВСЕ ОДНО, ЯКОМУ ВЧЕННЮ СЛІДУВАТИ, ТОМУ НЕ МОЖНА НЕ ШУКАТИ РІШЕННЯ: ЯК ЖЕ БУТИ?
ОТОЖ, ЯКЕ Ж РІШЕННЯ НА ЦЕ? ТАКЕ Ж, ЯКЕ ДАВ СПАСИТЕЛЬ: ВІРУЙ І ЖИВИ, ЯК БОГ ПОВЕЛІВ, А ЛЮДСЬКИХ РОЗУМІВ НЕ СЛУХАЙ, НЕХАЙ ГОВОРЯТЬ. І МОВА ВЧЕНИХ СХОЖА НА ПОГОЛОСКУ І МОДУ: НИНІ ОДНЕ, ЗАВТРА ІНШЕ, ТИ Ж БЕРИ ДО УВАГИ ТІЛЬКИ ОДНЕ СЛОВО БОЖЕ, ЯКЕ ПЕРЕБУВАЄ У ВСІ ВІКИ. ЩО ГОСПОДЬ ПОВЕЛІВ, ТОГО НІЯКЕ МУДРУВАННЯ ВІДМІНИТИ НЕ МОЖЕ. ВСЕ Є НЕВІДКЛАДНИМ І ТРЕБА ВСЕ ВИКОНУВАТИ. АДЖЕ СУД БУДЕ ЗА СЛОВОМ ГОСПОДА, А НЕ ЗА МУДРУВАННЯМ НАШИМ.