25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Всі новини Календар

4 лютого 2022 року – календар з повчанням

Седмиця 33-я після П’ятидесятниці. Глас 7.
День пісний.
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомАп. Тимофія (бл. 97). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрмч. Анастасія Персіянина (628). Прп. Макарія Жабинського, Бєлевського чудотворця (1623).

Мчч. МануїлаГеоргіяПетраЛеонтія єпископів, СіоніяГавриїлаІоаннаЛеонтаПарода пресвітера та інших 377-ми (бл. 817). Прмч. Анастасія, диякона Печерського (XII).

Сщмчч. Іоанна і Євфимія пресвітерів (1938).

Євангельські Читання

1 Пет., 58 зач., I, 1-2, 10-12; II, 6-10. Мк., 53 зач., XII, 1-12. Ап.: 2 Тим., 290 зач. (від полу́), I, 3-9. Лк., 50 зач., X, 1-15.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ДЕХТО ЗВЕРНУВСЯ ДО ГОСПОДА З ТАКИМ ПИТАННЯМ: “УЧИТЕЛЮ БЛАГИЙ! ЩО МЕНІ РОБИТИ, ЩОБ УНАСЛІДУВАТИ ЖИТТЯ ВІЧНЕ?

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЩО ЗУМОВИЛО ЦЕ ПИТАННЯ? ХІБА НЕ БУЛО ПИСАНЬ? ХІБА НЕ ЧИТАЛИ КОЖНОЇ СУБОТИ ЗАКОНУ ДЛЯ ВСІХ? БУЛО ВСЕ – І ПИСАННЯ, І ТІ, ХТО ТЛУМАЧИВ ЙОГО; АЛЕ У СУСПІЛЬСТВІ ПОБУТУВАЛИ РІЗНІ ДУМКИ І ЗБИВАЛИ З ТОЛКУ.

 

ФАРИСЕЇ ГОВОРИЛИ ОДНЕ, САДУКЕЇ – ДРУГЕ, САМАРЯНИ – СВОЄ; У ГАЛІЛЕЇ Ж, МОЖЛИВО, І ЯЗИЧНИЦЬКІ ВЧЕННЯ БУЛО ЧУТИ, І ВСЯКИЙ ВИСТАВЛЯВ СВОЄ ТОНОМ ПЕРЕКОНАННЯ. ТОЙ ЖЕ, ХТО РЕВНО СТАВИВСЯ ДО СПАСІННЯ, ЩО ПРИРОДНО, СТИКАВСЯ З ПИТАННЯМ: ЯК ЖЕ БУТИ, ЧОМУ СЛІДУВАТИ, ЩОБ НЕ ЗГУБИТИ ДУШІ СВОЄЇ?

 

СТАНОВИЩЕ НАШЕ ДУЖЕ СХОЖЕ НА ТОДІШНЄ. ЯКИХ ТІЛЬКИ НЕ ХОДИТЬ У НАС ВЧЕНЬ І В ШКОЛАХ, І В СУСПІЛЬСТВІ, І В ЛІТЕРАТУРІ! ІНДИФЕРЕНТІСТУ ЦЕ НІ ДЛЯ ЧОГО; А ДЛЯ КОГО НЕ ВСЕ ОДНО, ЯКОМУ ВЧЕННЮ СЛІДУВАТИ, ТОМУ НЕ МОЖНА НЕ ШУКАТИ РІШЕННЯ: ЯК ЖЕ БУТИ?

 

ОТОЖ, ЯКЕ Ж РІШЕННЯ НА ЦЕ? ТАКЕ Ж, ЯКЕ ДАВ СПАСИТЕЛЬ: ВІРУЙ І ЖИВИ, ЯК БОГ ПОВЕЛІВ, А ЛЮДСЬКИХ РОЗУМІВ НЕ СЛУХАЙ, НЕХАЙ ГОВОРЯТЬ. І МОВА ВЧЕНИХ СХОЖА НА ПОГОЛОСКУ І МОДУ: НИНІ ОДНЕ, ЗАВТРА ІНШЕ, ТИ Ж БЕРИ ДО УВАГИ ТІЛЬКИ ОДНЕ СЛОВО  БОЖЕ, ЯКЕ ПЕРЕБУВАЄ У ВСІ ВІКИ. ЩО ГОСПОДЬ ПОВЕЛІВ, ТОГО НІЯКЕ МУДРУВАННЯ ВІДМІНИТИ НЕ МОЖЕ. ВСЕ Є НЕВІДКЛАДНИМ І ТРЕБА ВСЕ ВИКОНУВАТИ. АДЖЕ СУД БУДЕ ЗА СЛОВОМ ГОСПОДА, А НЕ ЗА МУДРУВАННЯМ НАШИМ.

Вас може зацікавити

Предстоятель: Правильно жити – це жити так, щоб кінець нашого земного життя став початком життя вічного

Редактор Головний

У Волинській єпархії провели ювілейний 5-ий фестиваль “Покров”

Редактор Головний

6 грудня – пам’ять святого благовірного князя Олександра Невського

Редактор Головний