24.5 C
Lutsk
П’ятниця, 9 Червень, 2023
Всі новини Календар

23 лютого 2022 року – календар з повчанням

Седмиця мясопусна. Глас 2.
День пісний.
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Харалампія і з ним мчч. ПорфиріяВаптоса і трьох мучениць (202).

Мцц. дів Єнафи Валентини і Павли (308). Св. Галини (III). Блгв. Кн. Анни Новгородської (1050). Прп. Прохора Печерського (1107). Прп. Лонгина Коряжемського (1540).

Сщмч. Константина пресвітера (1918). Сщмчч. Петра і Валеріана пресвітерів (1930).

Ікони Божої Матері “Вогневидна”.

Євангельські Читання

1 Ін., 73 зач., III, 21 – IV, 6. Мк., 65 зач., XIV, 43 – XV, 1.

Святитель Феофан Затворник. Мысли на каждый день года

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

Потрібна допомога – проси. Просив, кажеш, не дана. Але як же іншим дається? У Господи немає лицемірства, щоб одному дати, а іншому не дати, без всякої причини. Він усім готовий давати, будучи милостивим.

 

Якщо комусь і не дасть, то причина не в Ньому, а в тому, хто просить допомоги. Між цими причинами можуть бути і такі, яких ми і вгадати не можемо. Але є причини відомі, кожному очевидні.

 

Одну з таких – і чи не найголовнішу? – називає Св. Іоанн відсутність страху Божого, а відсутність ця походить із осудження серця або совісті.

 

“Улюблені, – говорить, – якщо серце наше не засуджує нас, то ми маємо страх Божий, і чого не попросимо, те й отримаємо від Нього, тому що дотримуємося заповіді Його та робимо благоугодне перед Ним”.

 

До цих слів нічого додати. Усе ясно саме собою. Який господар стане допомагати невірному слузі, моту та розпуснику? А Господь ніби на поступки буде йти нам, коли ми не хочемо догоджати Йому і заповіді Його творити, коли, можливо, тут і за молитву беремось, коли тільки настала гостра потреба?!

Вас може зацікавити

12 липня 2019 року – православний календар

Редактор Головний

У Волинській єпархії звершили чин відспівування чотирьох загиблих воїнів

Редактор Головний

Сьогодні Церква вшановує пам’ять архімандрита Іоанна (Крестьянкіна)

Редактор Головний