16.1 C
Lutsk
Неділя, 14 Квітень, 2024
Всі новини Календар

4 березня 2024 року – календар з повчанням

Прп. Льва, єп. Катанського (близько 780). Сщмч. Садока, єп. Персидського, і з ним 128-ми мучеників (342–344). Прп. Агафона, папи Римського  (682). Блгв. вел. кн. Ярослава Мудрого (1054). Прп. Агафона Печерського, в Дальніх печерах (XIII–XIV). Прмч. Корнилія Псково-Печерського (1570). 34-х прмчч. Спасо-Преображенської Валаамської обителі: Тита, Тихона, Геласія, Сергія, Варлаама, Савви, Конона, Сильвестра, Кіпріана, Пимена, Іоанна, Самона, Іони, Давида, Корнилія, Нифонта, Афанасія, Серапіона, Варлаама, Афанасія, Антонія, Луки, Леонтія, Фоми, Діонісія, Филипа, Ігнатія, Василія, Пахомія, Василія, Феофіла, Іоанна, Феодора, Іоанна (1578). Сщмч. Миколая Розова пресвітера (1938).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 1 Ін. 2:18-3:10 (зач. 71). Єв.: Мк. 11:1-11 (зач. 49).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Вчора притча про блудного сина закликала нас повернутися від блукання на добрий шлях. Нині святий апостол Іоанн надихає нас до цього, засвідчуючи, що якщо зробимо це, то, коли з’явиться Господь, будемо подібні до Нього. Що може зрівнятися з такою честю? Припускаю, що, це чуючи, ти пориваєшся бажанням і собі досягти його. Добра і найбільш належна справа! Не відкладай же взятися і за те, чим це досягається. Читай далі: «Кожний, хто має цю надію на Нього, очищає себе, бо Він чистий» (1 Ін. 3:3).

 

Чи є в тебе те, що потребує очищення? Звичайно, знайдеться чимало. Поспішай же: бо туди, де Господь, ніщо не ввійде нечисте. Але й не лякайся важкості справи. Сам Господь і буде помічником тобі у всьому. Зажадай тільки з усім старанням і до Господа звернися за необхідною допомогою. До твоїх зусиль прийде Його благодатна сила, і справа піде легко та успішно. Як немає гріха, що перемагає милосердя Боже, так немає ніякої нечистоти моральної, яка б встояла проти благодатної сили. Хай тільки буде з твого боку небажання цієї нечистоти, посильне зусилля до відторгнення її, і звертання з вірою до Господа.

Вас може зацікавити

Митр. Антоній (Паканич) розповів, що означає “возлюбити ближнього, як самого себе”

Редактор Головний

9 років життя обороняв державу: На Маневиччині клірики єпархії звершили Чин поховання захисника України

Редактор Головний

ЧОМУ АРХАНГЕЛ МИХАЇЛ НАЗИВАЄТЬСЯ АРХИСТРАТИГОМ

Редактор Головний