7.4 C
Lutsk
Неділя, 21 Квітень, 2024
Всі новини Календар

3 березня 2024 року – календар з повчанням

Апп. від 70-ти Архипа й Филимона та мц. рівноап. Апфії (I). Мчч. Максима, Феодота, Ісихія, мц. Аскліпіодоти (305–311). Прпп. Євгенія та Макарія сповв., пресвітерів Антіохійських (363). Прп. Равули (близько 530). Прп. Досифея (VII), учня прп. авви Дорофея. Прп. Феодора Санаксарського (1791). Мч. Димитрія Волкова (1942).

Євангельські Читання

Утр.: – Лк. 24:36-53  (зач. 114). На літ.: – Ап.: 1 Кор. 6:12-20 (зач. 135). Єв.: Лк. 15:11-32 (зач. 79).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Силу Вознесіння Господнього апостол Павло виражає так: “піднявшись на висоту, полонив полон і дав дари людям” (Еф. 4:8). Віддавши належне правді Божій, Господь відчинив для нас усі скарби благодаті Божої. Це і є полон, або здобич внаслідок перемоги. Початок роздавання цієї здобичі людям є зішестя Святого Духа, Який, зійшовши раз, завжди перебуває в Церкві і кожному подає, що кому потрібно, беручи все з того ж раз полоненого полону. Прийди кожен і бери. Але підготуй скарбницю – чисте серце; май руки, чим брати, – віру, яка не сумнівається, і прийди прагненням з надією і невідступною молитвою.


Про що лише не говорить нам Неділя про блудного сина! Говорить і про наш спокій і достаток у домі Отця Небесного, і про шалений наш порив з-під охорони Отчої на свободу неприборкану, і про багатство спадщини, привласненої нам, попри непокірність, і про безрозсудну розтрату її на всякі непотребства, і про крайнє, внаслідок того, наше зубожіння. Але говорить потім і про те, як хто, отямившись і схаменувшись, задумує і наважується повернутися до Отця багатомилостивого, як повертається, як любовно приймається і відновлюється в попередній стан. І хто тут не знайде необхідного для себе повчання? Чи в домі Отця перебуваєш, не рвися геть на волю.

 

Бачиш, чим закінчився подібний досвід! Чи ти втік і розтрачуєш, зупинися якнайшвидше. Чи розтратив усе і бідуєш, наважуйся якнайшвидше повернутися і повернися. Там чекає на тебе всяка поблажливість, колишня любов і достаток. Останній крок найпотрібніший. Але не треба багато говорити про нього. Все сказано коротко та ясно. Опам’ятайся, наважся повернутися, встань і поспішай до Отця. Обійми Його відкриті і готові прийняти тебе.

Вас може зацікавити

13 листопада 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив святкування з нагоди 330-ої річниці освячення храму у с. Карасин

Редактор Головний

Єпископ Афанасій звершив Літургію у Велику Суботу

Редактор Головний