Середа, 7 Грудень, 2022
Всі новини Календар

3 серпня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 7-ма після П’ятидесятниця. Глас 5.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПророка ІєзикііляCовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знаком (VI до Р.Х.). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрпп. Симеона, Христа заради юродивого, і Иоанна, співпосника його (бл. 590).

Мч. Віктора Марсельського (біл. 290 р.). Прпп. Онуфрія мовчазного і Онисима затворника, Печерських (XII-XIII). Знайдення мощей блгв. княгині Анни Кашинської (1649).

Знайдення  мощей св. Романа сп., пресвітера (1999). Сщмч. Петра пресвітера (1938).

Євангельські Читання

1 Кор., 134 зач., V, 9 – VI, 11. Мф., 56 зач., XIII, 54-58 – за понеділок і за вівторок: 1 Кор., 136 зач., VI, 20 – VII, 12. Мф., 57 зач., XIV, 1-13.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийУ ЄВАНГЕЛІЇ, КОТРЕ ЧИТАЄТЬСЯ нині У ХРАМАХ ЗА БОГОСЛУЖІННЯМ, МИ ЧУЄМО, ЩО ДО ІРОДА ДІЙШОВ СЛУХ ПРО СПРАВИ СПАСИТЕЛЯ, І ВІН ПРИ ЦЬОМУ ВІДРАЗУ Ж ЗРОБИВ ВИСНОВОК, ЦЕ ІОАН ВОСКРЕС.

 

МАЛО ЩО МОЖНА БУЛО ПОДУМАТИ! А МІЖ ІНШИМ ВІН НЕ ПОДУМАВ НІ ПРО ЩО ІНШЕ, ЯК ПРО ІОАНА. ЩО Ж, ЧИ ХТО ДАЛИ ЙОМУ ТАКИЙ НАПРЯМОК ДУМОК? СОВІСТЬ.

 

ВІД НЕЇ НЕ ПРИХОВАЄШ БЕЗСОВІСНИХ СПРАВ, СУДУ СОВІСТІ НІЧИМ НЕ ПОПРАВИШ ТА НЕ ПРИХОВАЄШ. ВІДРУБАВШИ ГОЛОВУ ІОАННУ, ІРОД ДАВАВ СОБІ НА ЦЕ ПРАВО, І НІХТО НЕ ЗАПЕРЕЧУВАВ ЙОГО ВЛАДИ, АЛЕ СОВІСТЬ СКАЗАЛА СВОЄ, І СЛІВ ЇЇ ВІН НЕ МІГ ЗУПИНИТИ ЧИ ПРИХОВАТИ НІЧИМ.

 

ОТ ВІН І БАЧИТЬ ІОАННА. СКІЛЬКИ МИ ЗНАЄМО ПОДІБНИХ ІСТОРІЙ, ЩО СОВІСТЬ ПЕРЕСЛІДУЄ ГРІШНИКА ТА МАЛЮЄ ЙОМУ ПРЕДМЕТ ТА СПРАВУ ГРІХА ТАК, ЩО ЙОГО ВИДНО І НАЗОВНІ!

 

ТОБТО, Є У НАС ГОЛОС СОВІСТІ, КОТРИЙ МИ ПОВИННІ ПРИЗНАВАТИ НЕ НАШИМ ГОЛОСОМ. А ЧИЇМ ЖЕ Ж? БОЖИМ. ВІД КОГО ЄСТВО НАШЕ, ВІД ТОГО І ГОЛОС. ЯКЩО Ж ВІН БОЖИЙ, ТО МИ ПОВИННІ СЛУХАТИ ЙОГО, ТОМУ ЩО ТВОРІННЯ НЕ НАВАЖУЄТЬСЯ ПЕРЕЧИТИ ТВОРЦЮ.

 

ЦЕЙ ГОЛОС КАЖЕ, ЩО Є БОГ, І МИ зНАХОДИМОСЬ У ПОВНІЙ ЗАЛЕЖНОСТІ У НЬОГО І ТОМУ НЕ МОЖЕМО НЕ МАТИ В СОБІ БЛАГОГОВІЙНОГО СТРАХУ БОЖОГО.

 

МАЮЧИ Ж ЙОГО, МИ ПОВИННІ ВИКОНУВАТИ ВОЛЮ БОЖУ, НА ЯКУ ВКАЗУЄ СОВІСТЬ. ВСЕ ЦЕ СКЛАДАЄ СЛОВО БОЖЕ, НАПИСАНЕ У ЄСТВІ НАШОМУ, КОТРЕ ЧИТАЄТЬСЯ І ПОДАЄТЬСЯ НАМ, І МИ БАЧИМО, ЩО ЛЮДИ ВСІХ ЧАСІВ ТА КРАЇН СЛУХАЮТЬ ЙОГО ТА БЕЗЗАПЕРЕЧНО БЕРУТЬ ДО УВАГИ.

 

СКРІЗЬ ВІРЯТЬ у БОГА, СКРІЗЬ СЛУХАЮТЬ СОВІСТЬ ТА ЧЕКАЮТЬ МАЙБУТНЬОГО ЖИТТЯ. ЦЕ ТІЛЬКИ В НАШУ ЕПОХУ ВВІЙШЛО В МОДУ НЕ ПРИЗНАВАТИ ЦИХ ІСТИН.

 

ТАК ВЧИНЯЮТЬ НАТУРАЛІСТИ, ті, які проповідують протиприродне вчення.

 

Вас може зацікавити

У неділю Антипасхи архієпископ Нафанаїл очолив Божественну літургію у храмі Волинської духовної семінарії. ФОТО

Редактор Головний

Митр. Антоній (Паканич): Чим небезпечна брехня?

Редактор Головний

18 червня 2019 року

Редактор Головний