3.3 C
Lutsk
Вівторок, 28 Березень, 2023
Всі новини Календар

4 березня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця м’ясопусна. Глас 5.
Посту немає.

Апп. від 70-ти Архипа та Филимона і мц. рівноап. Апфії (I). Прп. Феодора Санаксарського (1791).

Мчч. МаксимаФеодотаІсихія, мц. Аскліпіодоти (305-311). Прпп. Євгенія і Макарія сповідників, пресвітерів Антіохійських (363). Прп. Равули (бл. 530). Прп. Досифея (VII), учня прп. авви Дорофея.

Мч. Димитрія (1942).

Євангельські Читання

1 Ін., 74 зач., IV, 20 – V, 21. Мк., 66 зач., XV, 1-15.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ЦЯ Є ПЕРЕМОГА, ЩО ПЕРЕМОГЛА СВІТ, ВІРА НАША”, ВІРА ХРИСТИЯНСЬКА. СВІТ ПЕРЕМОГТИ – ЦЕ ЩО ТАКЕ? НЕ ТЕ, ЩОБ УСІХ СВІТОЛЮБЦІВ ПЕРЕБИТИ І ВСЕ СВІТОЛЮБНЕ ЗНИЩИТИ, А, ЖИВУЧИ СЕРЕД СВІТОЛЮБЦІВ ТА СЕРЕД СВІТОЛЮБНИХ ЗВИЧАЇВ, ЖИТИ І БУТИ ЧУЖИМ УСІМ ТА ВСЬОМУ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ОСКІЛЬКИ СКОРО ТИ ВІДРІКСЯ СВІТУ ТА ВСЬОГО МИРСЬКОГО, ТИ ЦІЄЮ САМОЮ ДІЄЮ ПЕРЕМІГ ТИ СВІТ. А ЗРЕКАТИСЯ СВІТУ ХТО ТЕБЕ ВЧИТЬ ТА ХТО СИЛУ НА ТЕ ДАЄ? ВІРА НАША. ВОНА РОЗКРИВАЄ ЗГУБНІСТЬ УСІХ ПРИНАД СВІТУ ТА ЗАРОДЖУЄ БАЖАННЯ ЗВІЛЬНИТИСЯ ВІД СІТОК ЦИХ. ПОТІМ, КОЛИ ХТОСЬ ВИРІШУЄ РОЗІРВАТИ ЦІ СІТІ, РОЗКАЮЄТЬСЯ ТА ПРИСТУПАЄ ДО ТАЇНСТВ ОНОВЛЕННЯ – ДО ХРЕЩЕННЯ АБО ПОКАЯННЯ, ВОНА ДАЄ У ЦІЙ ДІЇ ТАЄМНИЧЕ ВІДЧУТИ СОЛОД ПРОТИЛЕЖНОСТЕЙ СВІТУ ЖИТТЯ, ТАКИЙ, З ЯКИМ ВСІ СОЛОДОЩІ СВІТУ НІ В ЯКЕ ПОРІВНЯННЯ ІТИ НЕ МОЖУТЬ.

 

ЗВІДСИ У СЕРЦІ ЗАРОДУЄТЬСЯ ВІДРАЗА ДО ВСЬОГО МИРСЬКОГО, ЯКЕ ВЛАСНЕ І Є ПЕРЕМОГОЮ НАД СВІТОМ. АЛЕ У ТІЙ ЖЕ ДІЇ ТАЄМНИЧІЙ, У НАСЛІДОК ЯКОЇ НАРОДЖУЄТЬСЯ ВІДРАЗА ДО СВІТУ, ПОДАЄТЬСЯ СИЛА ТА ДЛЯ НЕПОХИТНОГО ПЕРЕБУВАННЯ У ЦІЙ ВІДРАЗІ ТА ВІДРЕЧЕННІ ВІД СВІТУ; А ЦЕ І Є ПЕРЕМОГА – РІШУЧА ТА МІЦНА.

Вас може зацікавити

У четверту неділю Великого посту Архіпастир очолив Божественну літургію в храмі Волинської духовної семінарії

Редактор Головний

Апостол любові: 9 жовтня – день пам’яті євангеліста Іоанна Богослова

Редактор Головний

У Волинській духовній семінарії відбулась зустріч випускників 2001 року

Редактор Головний