23.3 C
Lutsk
Четвер, 11 Серпень, 2022
Календар

4 березня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 1-ша Великого посту. Глас 4.
Великий піст.
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Льва, єп. Катанського (бл. 780). 34 преподобномучеників ВалаамськихТитаТихонаГеласіяСергіяВарлаамаСаввиКононаСильвестраКіпріанаПимена, ІоаннаСамона, ІониДавидаКорниліяНифонтаАфанасіяСерапіонаВарлаамаАфанасіяАнтоніяЛукиЛеонтіяФомиДіонісіяФилипаІгнатіяВасиліяПахоміяВасиліяФеофіла, ІоаннаФеодора, Іоанна (1578).

Сщмч. Садока(Шах-Дуста), єп. Персидського, і з ним 128-ми мучеників (342-344). Прп. Агафона, Папи Римського (682). Блгв. кн. Ярослава Мудрого (1054). Прп. Агафона Печерського (XIII-XIV). Прмч. Корнилія, ігумена Псково-Печерського (1570) .

Сщмч. Миколая пресвітера.

Читання

На 6-му часі: Іс. II, 3-11. На веч.: Бут. I, 24 – II, 3. Притч. II, 1-22.

Літургія Передосвячених Дарів. На великому повечір’ї читається Великий канон Андрія Критського (Третя частина).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Якщо до розсудку ти кликати будеш, до розуму кликатимеш своїм голосом, якщо будеш шукати його, немов срібла, і будеш його ти пошукувати, як тих схованих скарбів, тоді зрозумієш страх Господній, і знайдеш ти Богопізнання”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Корінь богоугодного життя – страх Господній. Коли прийде він, то як творча сила усе в тобі перелаштує та влаштує у тобі прекрасний порядок – космос духовний. Як знайти страх Божий? Він у тобі є, тільки приглушений: воскреси його. Для цього дай голос розуму твоєму та відкрий серце твоє для прийняття істини.

 

Досі розуму не давали слова: він був у рабстві та не смів говорити здорові речі: нехай тепер говорить. Він починає мову про Боже всеутримання, яке тебе тримає та може покинути будь-якої миті, – про Божу всюдиприсутність та всезнання, що все у тобі бачить та гнівається на тебе за все погане у тобі, – про Боже правосуддя, яке готове покарати тебе зараз, але стримується до певного часу милістю, – про смерть, яка готова схопити тебе будь-якої миті та віддати під суд та покарання.

 

Слухай та вводь серце твоє у розуміння цих істин. Пробудиш почуття, – прийде разом з тим і страх Божий. Це зоря життя.

Вас може зацікавити

27 квітня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

14 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

31 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний