4.5 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Всі новини Календар

31 березня 2024 року – календар з повчанням

 

Неділя 2 Великого посту. Великий піст.

Свт. Григорія Палами, архієп. Фессалонікійського (перехідне святкування в 2-гу Неділю Великого посту). Собор усіх прпп. Києво-Печерських (перехідне святкування в 2-гу Неділю Великого посту). Свт. Кирила, архієп. Єрусалимського (386). Мчч. Трофима та Євкарпія (близько 300). Прп. Аніна ченця. Мч. Едуарда, короля Англійського (978). Сщмч. Димитрія Розанова пресвітера, прмц. Наталії (Бакланової) (1938).

Богослужбові читання Святого Письма на сьогодні:

На літ.: – Ап.: Євр. 1:10-2:3 (зач. 304). Свт.: Євр. 7:26-8:2 (зач. 318). Прпп.: Гал. 5:22-6:2 (зач. 213). Єв.: Мк. 2:1-12 (зач.7). Свт.: Ін. 10:9-16 (зач. 36). Прпп.: Лк. 6:17-23(зач. 24).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Ті, котрі Христові, плоть свою розп’яли з пристрастями й похотями” (Гал. 5:24). Нині перевернувся цей порядок: розпинають плоть, але не з пристрастями і похотями, а пристрастями і похотями. Скільки мучать нині тіло обжерливістю, пияцтвом, блудними справами, танцями та гуляннями! Найжорстокіший господар не мучить так свою ледачу тварину. Якби дати нашій плоті свободу і розум, то перший голос її був би проти хазяйки своєї – душі, що вона незаконно втрутилася в її справи, внесла в неї пристрасті, їй чужі, і, виконуючи їх у ній, мучить її. По суті, потреби тіла нашого прості й без пристрастей.

 

Подивіться на тварин: не об’їдаються, зайвого не сплять, задовольнивши тілесні потреби своєчасно, потім цілий рік залишаються спокійними. Це лише душа, забувши свої найкращі прагнення, налаштувала собі з простих потреб тіла безліч протиприродних прагнень, які через безмірність свою стали протиприродними і тілу. Усіляко, однак, щоб відсікти від душі прищеплені нею до себе пристрасті плотські, необхідно розпинати плоть, тільки зовсім у протилежному розумінні, тобто не даючи їй вдосталь і необхідного, або задовольняючи її потреби незрівнянно меншою мірою, ніж скільки вимагає її природа.

Вас може зацікавити

У день Антипасхи Архіпастир очолив Божественну літургію в кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

Чому після дня Святої Трійці ми святкуємо Неділю Всіх Святих і як нам теж стати святими?

Редактор Головний

19 червня 2019 року

Редактор Головний