4.5 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Всі новини Календар

30 березня 2024 року – календар з повчанням

Седмиця 2 Великого посту.Субота 2 тижня Великого посту. Поминання померлих. Великий піст.

Прп. Олексія, чоловіка Божого (411). Свт. Патрикія, просвітителя Ірландії (після 460). Мч. Марина. Прп. Макарія, ігумена Калязинського, чудотворця (1483). Прп. Парфенія Київського (1855)Свт. Гурія, архієп. Таврійського (1882). Сщмч. Олександра пресвітера (1919). Сщмч. Віктора Кіранова пресвітера (1942).

Богослужбові читання Святого Письма на сьогодні:

На літ.: – Ап.: Євр. 3:12-16 (зач. 309). За упокій: 1Сол. 4:13-17 (зач. 270). Єв.: Мк. 1:35-44 (зач. 6). За упокій: Ін. 5:24-30 (зач. 16).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“А вранці, вставши вдосвіта, (Іісус) вийшов і пішов у безлюдне місце, і там молився.” (Мк.1:35).

Господь молиться, як людина. Його молитва – клопотання за нас, а водночас потрібна і для Його людської природи, якій належало входити обмеженим шляхом у володіння Божественним. В останньому значенні вона для нас зразок і приклад. Апостол Павло вчить, що в тих, хто прийняв Духа, Дух молиться, і, звісно, не Сам від Себе, але викликаючи молитовні спрямування до Бога в дусі людському.

І ось у нас справжня молитва – молитва духодвижна. Але така вона на верхньому щаблі. Шлях до неї – праця молитовна у тих, хто шукає очищення й освячення. Усамітнення, ніч – найпристойніша для цієї праці обставина; сама ж праця – безліч поклонів із сердечними зітханнями.

Трудись і трудись, лінь усяку відігнавши. Зглянеться над тобою Господь і подасть тобі дух молитви, який почне діяти в тобі так само, як діє дихання в тілі. Починай! “Ось нині час сприятливий”.

 

«І вийдуть ті, хто творив добро, у воскресіння життя, а ті, хто чинив зло – у воскресіння суду» (Ін. 5:29). Ось чим усе скінчиться! Як річки течуть кожна у своє море, так течія життів наших прийде, нарешті, кожне в місце за характером своїм. І ті, які воскреснуть у життя, будуть на суді, але суд тільки закарбує їхнє виправдання і визначення на життя; тоді як інші воскреснуть тільки для того, щоб вислухати засудження на вічну смерть.

 

Життя і смерть їхні визначаються вже зараз тим, що одні роблять живі діла, а інші – діла мертві й такі, що умертвляють. Живі діла ті, що звершуються за заповідями з радістю духу, на славу Божу; умертвляють діла ті, що звершуються всупереч заповідям, з забуттям Бога, на догоду собі і пристрастям своїм. Мертві діла – і всі ті, які, хоч за формою не противні заповідям, але робляться без усякої думки про Бога і вічне спасіння через будь-які види себелюбства.

 

Бог – життя; те тільки й живе, у чому є частина Його. І ось у кого тільки мертві справи, той прямо йде і останнього дня вийде на приречення на смерть; а у кого справи всі живі, той йде і останнього дня вийде на отримання вічного життя.

Вас може зацікавити

8 квітня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

4 липня – знайдення мощей преподобного Максима Грека

Редактор Головний

25 липня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний