22.6 C
Lutsk
Понеділок, 22 Липень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Новини

Побачив світ четвертий випуск “Церковно-історичного збірника Волинської духовної семінарії”

Напередодні нового 2024 року підготовано і опубліковано щорічний вже 4-й випуск “Церковно-історичного збірника Волинської духовної семінарії”.

У новому випуску можна ознайомитися з церковною історією Волині, Закарпаття, Поділля, Чехії. Також тут – біографічні розвідки про репресованих архієреїв, документи з церковної історії України, рецензії на нові книги з вітчизняної церковної історії.

Вже не вперше у збірнику друкуються викладачі Київської духовної академії В. В. Бурега та архімандрит Митрофан (Божко), всесвітньовідомий історик Православної Церкви А. В. Міронович із Польщі, знані українські науковці Д. В. Вєдєнєєв та Ю. В. Данилець.

У відділі «Рецензії», який вперше з’явився у збірнику, розміщено матеріали ще двох відомих українських науковців – В. В. Міщанина та О. М. Карліної. Вже вдруге у збірнику друкуються протоієреї Олександр Монич та Євген Гуменюк, вперше – протоієрей Сергій Прокопчук та ієрей Серафим Богацький. Їхні доробки становлять собою локальні дослідження церковної історії тих місць, в яких вони звершують чи звершували своє пастирське служіння. Також є дослідження відомого краєзнавця Г. Я. Гулько.

Із викладачів Волинської духовної семінарії у четвертому випуску опублікували свої наукові розвідки проректор із наукової роботи протоієрей Олександр Федчук, проректор із навчальної роботи архімандрит Феофан (Кирилюк) і протоієрей Вадим Лебедь.

“Видання такої праці у наш час – зовсім не легка річ. Проте дякую авторам, які щороку підтримують нас своїми матеріалами, а також тим, хто вперше долучився до наповнення збірки. Сподіваюся, що цей скромний доробок Волинської духовної семінарії принесе користь українській церковно-історичній науці, а для кожного з нас стане стимулом продовжувати дослідження з вітчизняної церковної історії”, – зазначив відповідальний редактор збірника протоієрей Олександр Федчук.

Вас може зацікавити

Декілька епізодів із життя святителя Іоасафа Бєлгородського

Редактор Головний

Вітаємо прот. Анатолія Давнюка з 25-річчям священницької хіротонії

Редактор Головний

Єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив Божественну Літургію у Свято-Миколаївському храмі Луцька. ФОТО

Редактор Головний