25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Календар

24 липня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 6-та після П’ятидесятниці. Глас 4.
День пісний.
Їжа з олією.

Совершается служба на шестьЗгадка про чудо вмц. Євфимії(451). Совершается служба на шестьРівноап. Ольги, вел. кн. Руської, у  св. Хрещенні Єлени (969). Совершается служба с полиелеемЗнайдення мощей сщмч. Іларіона, архієп. Верейського (1998).

Мч. Кіндея пресвітера (III-IV).

Ржевської, чи Оковецької (1539), і Борколабовської ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

1 Кор., 127 зач., II, 9 – III, 8. Мф., 53 зач., XIII, 31-36. Свв.: 2 Кор., 181 зач., VI, 1-10. Лк., 33 зач., VII, 36-50. .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийЄвангеліє, котре читається сьогодні у храмах, говорить: Царство небесне подібне зерну гірчичному та заквасці.

 

Маленьке гірчичне зерно виростає у великий кущ, закваска проникає у замішане тісто та робить його прокисшим.

 

Тут, з одної точки зору, образ Церкви, яка спочатку складалася тільки з апостолів та кількох інших людей, потім розрослася і стала багаточисельною, проникла у все людство;

 

з іншої – образ духовного життя, який розкривається у кожній окремо людині. Перша зернина її – це наміри та рішучість спастися через богодогождання у вірі в Господа Спасителя.

 

Ця рішучість, якою би міцною вона не була, схожа на малу крапку. Спочатку вона займає тільки свідомість та самодіяльність; з цього потім розвивається вся діяльність духовного життя.

 

Сама собою вона розмножується у рухах та силі і мужніє, а у відношенні до душі – починає проникати у всіх її силах – у розумі, волі, почутті та наповнює їх собою, робить вкислими по своєму духу, проникає і все склад єства людського і тіло, і душу, і душ, у якому зароджується.

Вас може зацікавити

7 січня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

20 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

3 вересня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний